При об’єднанні зусиль, навіть найменше село може стати важливою частиною спроможної громади
Про це в програмі «Твоя влада» на 5 каналі, обговорюючи питання процесу об’єднання територіальних громад в Україні, сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.
Він навів приклад Норвегії, де про об’єднання домовляються навіть найбільші міста - з населенням 60 тисяч і 120 тисяч. Там пояснюють необхідність такого злиття тим, що у сучасному глобалізованому конкурентному світі перемагають найсильніші, найкомфортнішими для життя громадян стають ті громади, у яких більше ресурсів – людських, земельних, фінансових.
На думку В’ячеслава Негоди, такий підхід має бути і при створенні спроможних громад в Україні. «На базовому рівні мають сформуватися такі громади, які здатні створювати комфортне середовище не для сільського чи міського голови, а для громадян. Ці громади повинні мати потенціал для розвитку, відкритість і привабливість для інвестора», - підкреслив заступник Міністра.
Саме тому, навіть сильні сьогодні громади не повинні намагатися залишити все так як є, а думати на перспективу, планувати, розширювати свій вплив. «Треба розуміти, що при об’єднанні зусиль навіть найменше село може стати важливою частиною якісного, комфортного для людей середовища, частиною по-справжньому спроможної громади», - зазначив В’ячеслав Негода.
При цьому від підкреслив, що весь цей процес створення спроможних громад побудований на відкритості, готовності до діалогу, що кожен крок – від розробки перспективного плану до укладання договорів про об’єднання - має бути пояснений, донесений місцевими чиновниками до людей.