Нашi сайти:

Про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги

Управління економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону повідомило, що 17.07.2014 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 269 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», що це знінює читайте в новині.


В Управлінні економіки систем життєзабезпечення  Мінрегіону повідомляють, що 17.07.2014 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 269 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до Порядків формування тарифів на житлово-комунальні послуги в частині скасування вимог стосовно отримання підприємствами, які не є ліцензіатами Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері комунальних послуг, висновків Держцінінспекції щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат, пов’язаних з виробництвом/наданням окремих видів житлово-комунальних послуг.

«Звертаємо увагу, що відповідно до статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів», - інформує Управління економіки систем життєзабезпечення.

На сьогодні повноваження щодо встановлення тарифів на комунальні послуги (зокрема, тарифів на теплову енергію, послуги централізованого водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, а також послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) мають Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері комунальних послуг та органи місцевого самоврядування.

Згідно з вимогами Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» Комісія встановлює тарифи на комунальні послуги лише тим суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких вона здійснює.

 У свою чергу, органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на комунальні послуги для решти підприємств, які не підпадають під регулювання Комісії, а також встановлюють тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

«При цьому, перед встановленням органами місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги підприємством має бути проведено процедуру доведення до відома споживачів відповідної інформації. Звертаємо увагу на необхідності дотримання вимог статті 32  Закону України «Про житлово-комунальні послуги», якою встановлено, що у разі зміни цін/тарифів на житлово-комунальні послуги виконавець/виробник не менше ніж за 15 днів до введення їх у дію повідомляє про це споживачів з посиланням на рішення відповідних органів», - наголошують фахівці Мінрегіону.

Порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, затверджено наказом Мінрегіону від 30.07.2012 №390, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.08.2012 за № 1380/21692.

Новина взята з форуму працівників бюджетної сфери budget.factor.ua

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі