Проекти перспективних планів в усіх областях розроблені, тепер слово за обласними радами
За його інформацією, шість областей вже схвалили перспективні плани: Дніпропетровська, Житомирська, Хмельницька, Херсонська, Луганська і Донецька. Інші – в процесі.
А от Одеська, Черкаська, Сумська і Кіровоградська обласні ради відхилили проекти цих документів.
«Сьогодні виникає непроста ситуація. Ті, хто підтримував реформу і мав стати її лідерами, на цьому етапі можуть її загальмувати. Якщо обласна рада не схвалила перспективний план, у громад області, які вирішили об’єднатися, можуть виникнути труднощі з реалізацією свого права. Тобто закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» захищає інтереси тих, хто об’єднуватися не хоче, але при цьому через несхвалення перспективних планів облрадами може стати на заваді громадам, які вже зараз готові об’єднуватися, ставати спроможними і заможними», - пояснив В’ячеслав Негода.
Тому, за словами заступника Міністра, Мінрегіон звертатиметься до Парламенту з пропозицією щодо внесення незначних змін до законодавства з метою захистити інтереси активних громад. «Навіть якщо перспективний план на рівні області не схвалений, ми маємо дати можливість громадам, які пройшли всі процедури об’єднання, отримати належний статус, повноваження і ресурси. Це була б нова філософія реформи», - сказав В’ячеслав Негода.
Присутній на Конференції Голова Парламенту Володимир Гройсман підтримав таку пропозицію. «Ніхто не дасть за рахунок громад узурпувати владу, ні на рівні області, ні на рівні району. Не буде спроможних громад, то, напевно, не варто ставити питання і про формування виконкомів обласних і районних рад. Нема громад – нема виконавчих функцій», наголосив Голова Верховної Ради.