Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.06.15
1704 0
Друкувати
Обране

Рада регіонального розвитку затвердила пропозиції щодо реформи місцевого самоврядування

Рада регіонального розвитку на першому засіданні 12 червня затвердила пропозиції щодо змін до Конституції в частині реформи системи місцевого самоврядування та децентралізації, які найближчим часом буде направлено на розгляд Конституційної Комісії.

Перший заступник Глави Адміністрації Президента Віталій Ковальчук повідомив на брифінгу за підсумками засідання Ради: «Основним позитивним результатом стало консолідоване бачення змін до Конституції з приводу організації місцевого самоврядування та реформи децентралізації. Всі члени Ради підтримали звернення до Конституційної Комісії з цього приводу».

Рада пропонує в якості базової взяти польську модель місцевого самоврядування та децентралізації.

Згідно з пропозиціями Ради регіонального розвитку, при формуванні Конституційною Комісією змін до Конституції має бути зафіксовано, що система місцевого самоврядування базується на засадах Європейської Хартії місцевого самоврядування. Україна ратифікувала цей документ більше 15 років тому, але реалізація його принципів розпочалася лише минулого року. Мова йде про принципи субсидіарності, фінансової самодостатності та повсюдності.

Окрім того, необхідно зафіксувати, що базовою територіальною одиницею є територіальна громада.

Наступне, що має бути зафіксоване у Конституції — це трирівнева структура місцевого самоврядування, що включає рівні громад, районів та областей, зазначив Віталій Ковальчук. При чіткому розмежуванні повноважень основні питання місцевого значення вирішуються на рівні громад.

Також, наголосив Перший заступник Глави АПУ, необхідно забезпечити і передбачити в Конституції право місцевих державних адміністрацій здійснювати контроль і нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування.

Окрім змін до Основного закону, рада обговорила питання реалізації Закону «Про добровільні об’єднання територіальних громад». Вже 7 областей розробили та прийняли перспективні плани об'єднання, повідомив Віталій Ковальчук. Була відзначена необхідність забезпечити консолідовану роботу решти місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування – районних та місцевих рад, із залученням мерів міст – по розробці перспективних планів у стислий термін. В подальшому територіальні громади, за бажанням, зможуть користуватися цими планами для об'єднання.

Рада також відзначила необхідність забезпечити належну інформаційно-консультаційну та роз’яснювальну роботу серед громадян України. Люди мають зрозуміти ефективність таких змін для кожного громадянина, переконатися в тому, що об’єднання територіальних громад буде саме добровільним, а не примусовим, наголосив Перший заступник Глави АПУ.

Було вирішено на місцях розгорнути діяльність місцевих рад регіонального розвитку, щоб діалог відбувався також на рівні голів місцевих державних адміністрацій та керівників органів місцевого самоврядування, мерів міст, експертів, лідерів громадської думки.

Для реалізації рішень Ради буде створено 5 робочих груп – щодо нормативно-правового супроводу державної регіональної політики та процесу децентралізації влади, щодо міжрегіональної інтеграції та співробітництва, щодо бюджетної децентралізації та міжбюджетних відносин та з питань регіонального розвитку на базі державного і приватного партнерства, а також щодо інформаційно-консультативного супроводу процесу реформи децентралізації влади. 

 

http://www.president.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі