Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.11.15
10441 2
Друкувати
Обране

Щодо особливостей фінансування у 2016 році бюджетних установ в селах, селищах і містах районного значення

У парламенті зареєстровано проект змін до Бюджетного кодексу України

  Проект Закону про внесення змін до Розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України (щодо особливостей фінансування у 2016 році видатків бюджетних установ в селах, селищах, містах районного значення) (№3424) підготовлений з метою забезпечення належного фінансування в 2016 році видатків на органи місцевого самоврядування та фінансування загальноосвітніх навчальних закладів, сільських, селищних та міських палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля, інших клубних закладів та бібліотек. Законопроект розроблений за участі експертів АМУ та внесений в парламент народним депутатом-членом МДО "За розвиток місцевого самоврядування" М.Федоруком.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року закінчується строк дії пункту 20 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу, який передбачає особливий механізм фінансування органів місцевого самоврядування та закладів соціально-культурної сфери в селах, селищах та містах районного значення. У зв"язку з цим сільські, селищні та міські ради в масовому порядку почали отримувати від районних державних адміністрацій листи з вимогою розглянути на своїх чергових сесіях питання про передачу закладів культури та освіти, в т.ч. дитячих садків, із комунальної власності у спільну власність територіальних громад районів.

Законопроектом №3424 пропонується внести зміни до пункту 20 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетно кодексу, якими установити, що у 2016 році за поданням сільської, селищної, міської районного значення ради районна (міська) рада протягом місяця з дня надходження подання приймає рішення про передачу коштів у вигляді міжбюджетних трансфертів на фінансування видатків бюджетних установ. При цьому обсяг таких трансфертів не може бути меншим, ніж у 2015 році.

У разі не прийняття законопроекту заклади освіти та культури будуть передані на районний рівень, що призведе до погіршення якості їх фінансового забезпечення і створить проблеми в подальшій реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Світлана
12.11.2015
як я зрозуміла, сільські ради повинні зі своїх бюджетів фінансувати клуби шляхом перерахування трансфертів на районний бюджет, а сільським радам ніяких субвенцій не буде. якщо це так, то наш бюджет це не потяне.
Анатолій
18.11.2015
А я зрозумів навпаки. З районного бюджету сільським бюджетам будуть надані дотації (так звані міжбюджетні трансферти), тобто, так як і було в поточному 2015 році, але цих коштів далеко не вистачає для утримання зазначених в пункті 20 Розділу ІV "Прикінцевих ..... " казладів. Тобто, нібито передбачений "особливий механізм фінансування ОМС" на 2016 рік, але по факту - НІЧОГО НЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі