Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.05.17
9681 1
Друкувати
Обране

Щодо проведення ОМС перевірок дотримання законодавства про працю

У зв'язку із набранням чинності Законом України від 06.12.2016 р. N 1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" Мінсоцполітики розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - проект акта), яким запроваджується механізм легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці через делегування органам місцевого самоврядування повноважень із здійснення контролю у цій сфері.

Проект акта розроблено з метою забезпечення здійснення виконавчими органами міських рад, міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад делегованих повноважень Державної служби України з питань праці щодо державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладення штрафів у разі виявлення його порушень.

Проектом акта, який на сьогодні подано на розгляд Уряду, визначено функції представників Держпраці та органів місцевого самоврядування при виконанні заходів з контролю за дотриманням законодавства про працю.

Також інформуємо, що у вичерпному переліку установ, на які не поширюється мораторій на проведення перевірок у 2017 році, визначеному статтею 6 Закону України від 03.11.2016 р. N 1728-VIII "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон), органи місцевого самоврядування відсутні.

Стосовно необхідності внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України інформуємо, що питання накладення штрафів органами місцевого самоврядування регламентується пунктом 2 частини третьої статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Відповідно до частин першої - четвертої статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першоюцієї статті КУпАП, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, або ті самі діяння, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 255 КУпАП на посадових осіб, уповноважених виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад на складання протоколів про адміністративні правопорушення, поширюються норми частин першої - четвертої статті 41 КУпАП.

З огляду на викладене стаття 265 Кодексу законів пре працю України не потребує внесення змін.

Лист Мінсоцполітики від 26.04.2017 р. N 8830/0/2-17/28

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Инна
30.05.2017
тт
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі