Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.09.16
5444 9
Друкувати
Обране

Система територіальних органів державної влади потребує оптимізації, - Мінрегіон

У Мінрегіоні за участі провідних експертів обговорили концепцію з оптимізації системи територіальної організації влади та утворення нової територіальної основи для розміщення органів виконавчої влади та інших державних органів.

Завдання з розв’язання цього питання визначено Планом пріоритетних дій Уряду на 2016 рік та нещодавно актуалізованим Планом заходів з реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 № 688.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода наголосив, що виконання цього завдання має на меті впорядкування системи територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, усунення дублювання їхніх повноважень, забезпечення належного рівня координації їхньої діяльності. Це дасть змогу підвищити ефективність державного управління і при цьому оптимізувати чисельність управлінського апарату та витрати на його утримання.

Зараз територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади розміщуються в обласних та районних центрах. «На рівні районів однакову структуру виконавчої влади маємо і на територіях, де мешкає 7 тисяч населення, і там, де є 200 тисяч жителів або й більше. Це вкрай неефективно», - вважає В’ячеслав Негода.

Зараз в процесі реформування місцевого самоврядування, децентралізації, спроможних громад стає дедалі більше і їм від центральних органів влади передаються широкі повноваження, значні ресурси і відповідальність. Більшість необхідних людям послуг надається в спроможних громадах, а не в районі чи області. «Саме тому сьогодні виникає гостра потреба переглянути і оптимізувати систему територіальних органів державної влади, впорядкувати послуги, які надаються цими органами», – сказав В’ячеслав Негода.

У проекті відповідного урядового рішення запропоновано сформувати адміністративні округи як територіальну основу для розміщення органів виконавчої влади та інших державних органів. Головним критерієм створення таких округів є кількість населення. Центрами округів стануть найбільші міста області. Координація діяльності територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади здійснюватиметься головами місцевих державних адміністрацій у визначеному порядку.

Найближчим часом проект урядового акта буде надіслано на розгляд усім зацікавленим органам.

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
9
бухг
29.09.2016
корочє кужучи - скорочення
Світлана
29.09.2016
Села майже знищили, будемо знищувати райони
Оксана
29.09.2016
Оптимизаторы хреновы! Людей за людей уже не считают. Только деньги бы украсть. Надеюсь хоть божий суд есть! Людской суд им не страшен.
Павло Оксана
03.10.2016
Та нема ніякого божого суду - він розводка для терплячих лохів!
Коля Оксана
29.09.2016
А Божий суд уже Крым и Донбасс отобрал... Не дошло им, поскольку у них в дальнем зарубежье запасные "хатынки"...
Коля
02.10.2016
Щодо енергозбереження, то треба взяти до уваги, що працівники, а в основному працівниці, державних бюджетних установ, часто на протязі усього робочого дня, микрохвильовками, електрочайниками та іншими потужнитми електроприладами спалюють державну електроенергію. Крім того, біля кожної такої працівниці стоїть потужний електоробігрівач. За моїми спостереженнями, державні бюджетні установи спалюють більше електроенергії, чим побутові споживачі. Тільки на відміну від побутових споживачів, за електроенергію, спалену держустановами, розраховується держава.
Коля Коля
02.10.2016
Крім того, треба взяти уваги, що працівники держустанов складають переважну більшість офіційно зайнятого населення, а також те, що вони не виробляють ні матеріальних, ні духовних цінностей.
Вова Коля
04.10.2016
Коля, що Ви пропонуєте?
Інна
07.11.2016
Але чомусь ви до такої установи прийшли. Щось вам від них було потрібно
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×