Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.09.15
2909 0
Друкувати
Обране

Спрощено процедуру створення об’єднаних територіальних громад

Верховна Рада України сьогодні ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"

Законом внесено зміни до законів України "Про місцеві вибори" та "Про добровільне об'єднання громад" з метою удосконалення процедури об'єднання територіальних громад з урахуванням принципів реформування системи місцевих виборів та узгодження процедур проведення перших виборів із черговими місцевими виборами 2015 року. Відповідний законопроект за №3008 був розроблений групою народних депутатів, експертів Мінрегіону та Асоціації міст України. 

Законом пропонується позбавити органи місцевого самоврядування обласного рівня повноважень щодо об’єднання територіальних громад базового рівня, а також повноважень призначати дату перших місцевих виборів в об’єднаних громадах.

Правовий акт визначає, що у разі прийняття місцевими радами рішення про створення об'єднаної територіальної громади, а також підтримання такого об'єднання на місцевому референдумі, сільські, селищні, міські голови звертаються до обласної державної адміністрації задля перевірки такого рішення вимогам Конституції та чинного законодавства.

У свою чергу обласна державна адміністрація має надати висновок щодо законності рішення про добровільне об'єднання територіальних громад та звернутися до ЦВК для призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови у таких громадах.

Таким чином Парламент спростив процедуру створення об’єднаних територіальних громад більше, ніж того вимагали самі громади. Тепер ні обласним радам не потрібно приймати рішення про створення ОТГ, як це раніше регламентувало законодавство, ні Уряду, як про це просили об’єднані громади, які зіткнулися з небажанням облрад приймати такі рішення. Тепер доля об’єднаних громад залежить від злагодженої і оперативної роботи обласних державних адміністрацій та ЦВК.

Також законопроектом пропонується повернути положення щодо фінансової підтримки державою добровільного об’єднання громад за умови відповідності меж цих громад вимогам Перспективного плану, яке було технічно випущено під час техніко-юридичного опрацювання остаточної редакції Закону України «Про добровільне об’єднання громад».

Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, цих змін чекали 105 об’єднаних територіальних громад, до складу яких ввійшли 504 сільські, селищні, міські ради. Всі ці громади прийняли однозначне рішення – об’єднатися і тим самим створити умови для розвитку своїх територій. Та вчасних рішень обласних рад про своє утворення об’єднані громади не дочекалися, тому і виступили ініціаторами внесення змін до чинного законодавства.

В об’єднаних громадах сподіваються, що ОДА і ЦВК так само дослухаються до них, як і парламент, і всі 105 ОТГ все таки зможуть провести перші місцеві вибори 25 жовтня 2015 року. На цю ж дату ЦВК вже призначила вибори у 74 ОТГ.

Асоціація міст України

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі