Інформація по темі "" | Публікації по тегу
04.11.15
4701 0
Друкувати
Обране

ЦВК надала роз'яснення щодо джерел фінансування перших виборів старост сіл і селищ

на запит місцевих рад – членів АМУ та регіональних Офісів реформ

Асоціація надіслала до ЦВК запит у зв'язку з численними зверненнями місцевих рад – членів АМУ та регіональних Офісів реформ щодо джерел фінансування перших виборів старост.

Відповідно до частини шостої статті 14 Закону України «Про місцеві вибори» після обрання рад об’єднаних територіальних громад зазначені ради мають призначити перші вибори старост сіл, селищ на території відповідних об’єднаних територіальних громад. 

Абзацом другим частини першої статті 68 Закону передбачено, що «витрати на підготовку і проведення чергових, позачергових та перших виборів депутатів, сільських, селищних, міських голів здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на здійснення Центральною виборчою комісією керівництва та управління у сфері проведення виборів та референдумів, коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України».

Однак у цій законодавчій нормі не передбачено виділення таких коштів з Державного бюджету на перші, а також на чергові та позачергові вибори саме старост. Хоча далі передбачено використання на ці цілі (тобто вибори депутатів, сільських, селищних, міських голів) також «коштів власних виборчих фондів місцевих організацій партій, кандидати в депутати від яких зареєстровані у багатомандатних виборчих округах, кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости».

Абзацом третім частини першої статті 68 Закону визначено, що «усі інші види місцевих виборів проводяться за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів та коштів власних виборчих фондів місцевих організацій партій, кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости». Однак зі змісту частини першої статті 14 Закону, на думку АМУ, витікає, що усіма іншими щодо чергових, позачергових і перших виборів є лише вибори повторні та проміжні, в тому числі старост.

Таким чином у чинному правовому полі, зокрема, Законом України «Про місцеві вибори» порядку фінансування перших (а також чергових і позачергових) виборів старост узагалі не передбачено, а без цього самі вибори старост перебувають під загрозою зриву.

АМУ звернулася за роз’ясненням ЦВК щодо порядку фінансування перших виборів старост відповідно до чинного законодавства. Або ж, пропонує у листі АМУ, вжити термінових заходів щодо віднесення в законодавстві перших, чергових та позачергових виборів старост як таких, що фінансуються в загальному порядку фінансування місцевих виборів, тобто за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України.

ЦВК, у відповідь на звернення АМУ, роз'яснила, що перші вибори старост села, селища здійснюються територіальними виборчими комісіями за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.

Читати повне роз'яснення Центральної виборчої комісії

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі