Нашi сайти:

У 2015 році органи влади на місцях повинні в повному обсязі забезпечити доступ до генпланів населених пунктів

Забезпечення вільного доступу громадян та інвесторів до генеральних планів міст залишається пріоритетним питанням для служб містобудівного кадастру всіх рівнів. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час робочої наради в Мінрегіоні.


За його словами, публічність містобудівної документації усуває ризики корупції та сприяє розвитку територій населених пунктів.

«Потенційний інвестор із готовим проектом, наприклад його цікавить чи зведення комерційного житла, чи заводу з виробництва якось продукції, або іншим проектом, маючи вільний доступ до містобудівної документації того чи іншого населеного пункту, швидко може визначитися, де такий проект і в якому населеному пункті він зможе реалізувати. Адже генплан демонструє, де рекреаційні, де сельбищні, а де виробничі зони. А громада, теж маючи вільний доступ до такого документу, зможе легко проконтролювати відповідність містобудівній документації дії місцевої влади та інвестора», - сказав Геннадій Зубко.

Він наголосив, що в  2015 році органи влади на місцях повинні в повному обсязі забезпечити доступ до генпланів населених пунктів. Віце-прем’єр-міністр доручив управлінню містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону надавати органам влади на місцях консультаційну, методичну допомогу та здійснювати постійний моніторинг щодо забезпечення вільного доступу до генпланів.

В управлінні навели дані моніторингу щодо забезпечення доступу до містобудівної документації в мережі Інтернет, які свідчать, що за підсумком 2014 року на веб-сайтах розміщено 169 генеральних планів міст, що складає 40% від наявних генеральних планів. Також у вільному доступі - 94 генеральні плани селищ міського типу та 1181 генплан сільських населених пунктів.

Також на сьогодні забезпечено вільний доступ до 132 детальних планів територій, 17 планів зонування територій, 7 схем планування територій областей, 21 схеми планування територій районів та 53 одиниць іншої містобудівної документації.

Місцеві органи влади також забезпечили публікацію 3372 одиниць містобудівної документації в місцевій друкованій пресі.

За матеріалами ПРЕС-СЛУЖБИ ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі