Нашi сайти:
540 0
Друкувати
Обране

У Парламенті зареєстровано законопроект, яким пропонується зміна фінансування громадських робіт

Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» (щодо фінансування організації громадських робіт для безробітних) (№1846) передбачає вирішення однієї з проблем органів місцевого самоврядування у сфері зайнятості, а саме виключення пропорційної оплати фінансування громадських робіт з місцевих бюджетів та коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття.


Проблема із оплатою громадських робіт виникла після прийняття Закону України «Про зайнятість населення» у липні 2012 року. Відповідно до нових норм фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду пропорційно рівними частинами у разі участі в таких роботах зареєстрованих безробітних. Однак, враховуючи складний стан місцевих бюджетів, кошти на фінансування громадських робіт фактично не виділялись, що призвело до погіршення соціального захисту безробітних.

За інформацією Мінсоцполітики внаслідок зміни джерела фінансування (запровадження паритетного фінансування за рахунок коштів Фонду та місцевих бюджетів) значно зменшилася кількість безробітних, які приймали участь у громадських роботах.

Ухвалення законопроекту №1846 «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» (щодо фінансування організації громадських робіт для безробітних) сприятиме вирішенню проблеми безробіття шляхом виконання громадських робіт. Крім того, за умов складної економічно-політичної ситуації та масового переселення осіб, пропоновані законопроектом зміни сприятимуть тимчасовому працевлаштуванню, а також вирішенню питань благоустрою міст та усунення проблем у житлово-комунальному секторі населених пунктів. 

Центр аналізу та розробки законодавства Асоціації міст України

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі