Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.04.15
1571 0
Друкувати
Обране

Уряд схвалив Методику формування спроможних громад

8 квітня на засіданні Уряду було схвалено проект Постанови Кабінету Міністрів, якою затверджується Методика формування спроможних територіальних громад та Форма паспорту спроможної територіальної громади

Одним з основних положень Методики є визначення потенційних адміністративних центрів майбутніх спроможних територіальних громад та зон їх впливу. Такими центрами, в першу чергу, визначаються міста обласного значення та населені пункти, що є районними центрами. Адміністративними центрами потенційно можуть бути також села, селища, міста, що історично мали статус районних центрів та знаходяться на відстані понад 20 км від міст обласного значення, районних центрів, а також інші населені пункти.

Необхідною  умовою визначення адміністративного центру спроможної територіальної громади є наявність адміністративних будівель для розміщення органів управління місцевого самоврядування, органу правопорядку, пожежної частини, пункту швидкої допомоги, центру надання адміністративних послуг, державного казначейства тощо.

Крім того, адміністративний центр повинен мати установи соціальної інфраструктури, заклади загальної та дошкільної освіти, охорони здоров’я первинного рівня, соціального захисту.

Зона доступності населених пунктів до адміністративного центру спроможної територіальної громади складає 20-25 км і визначається з урахуванням доступності основних публічних послуг, що надаються на територіях цих громад.

Згідно з положеннями Методики, території громад формуються з врахуванням принципу повсюдності місцевого самоврядування, а також мають бути нерозривними, розташованими в межах області та, по можливості, в межах одного району.

Методика містять вимоги щодо розробки проекту Перспективного плану формування територій громад кожної області.

Проект перспективного плану має включати графічну частину (відображення меж спроможних територіальних громад, їх потенційних адміністративних центрів та всіх населених пунктів) та паспорт для кожної спроможної територіальної громади.

Схвалення Методики формування спроможних територіальних громад є першим етапом реалізації закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», що набрав чинності 4 березня 2015 року.

Завантажити проект постанови Кабінету Міністрів "Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад". 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі