Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.03.16
2237 0
Друкувати
Обране

Уряд виділяє 1 мільярд гривень об'єднаним територіальним громадам

Уряд України передбачив 1 мільярд гривень на пряму фінансову допомогу об'єднаним територіальним громадам: «Таким чином, ті, які прийняли добровільне рішення об'єднатися і створити більш спроможну і сильнішу територіальну громаду, - отримають допомогу з бюджету», - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 16 березня.

«Ці кошти повинні йти на те, щоби добровільні об'єднання територіальних громад стали спроможні, стали сильніші й основне - щоби люди, які живуть в таких об'єднаних територіальних громадах, отримували кращі послуги: краща освіта, медицина, інфраструктура», - підкреслив Глава Уряду.

Глава Уряду зазначив, що після ухвалення законодавства про добровільні об'єднання громад було об'єднано 159 територіальних громад.

«Держава чітко заявила, що добровільне об'єднання ми будемо стимулювати тільки економічними, а не адміністративними чинниками», - нагадав він.

Водночас Арсеній Яценюк наголосив, що перший етап об'єднання територіальних громад пройшов і зараз призупинився на 10% від запланованого показника.

Глава Уряду звернувся до Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка знайти шлях, як продовжити процес добровільного об'єднання громад: «Основне – треба послухати людей, чому зупинився процес».

Арсеній Яценюк зазначив, що надходили пропозиції щодо адміністративного об'єднання територіальних громад: «Думаю, що у нас вже є не найкращий досвід 2005 року, тому ми його повторювати не будемо. Але зараз треба перезапустити механізм добровільного об'єднання територіальних громад, щоб люди самостійно визначалися, де в них адміністративний центр, яка у них мережа шкіл та лікарень, і що вони самі господарі на своїй території, в тому числі і по фінансовому ресурсу, який виділяємо ми і збирають вони».

«Треба знайти спільне рішення, для того щоб цей процес продовжився. Тому що це є частина децентралізації - ми передаємо ресурс, але ми й передаємо повноваження. І треба, щоб ті, які вирішили мати об'єднану територіальну громаду, отримали гроші й відповідальність перед людьми, які вирішили об’єднатися».

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі