В Мінрегіоні презентовано геопортал «Адміністративно-територіальний устрій України»
Важливо, що перше засідання Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку ми починаємо з визначення Генеральної схеми планування території України та презентації геопорталу «Адміністративно-територіальний устрій України».
Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на засіданні Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку.
«Генеральна схема планування території України має стати маршрутною картою для визначення напрямку розвитку кожного окремого регіону. Визначаючи власні пріоритети області повинні враховувати загальнодержавні пріоритети», — наголосив Геннадій Зубко.
«Нам потрібно від вас чітке бачення, в якому напрямку ви, спрямовуючи кошти, розвиваєте регіон: транскордонне співробітництво, туризм, переробка, промисловість, залучення інвестицій», — наголосив урядовець.
«Дуже важливо не лише сформувати стратегію розвитку регіону, а й мати конкретний план її покрокової реалізації з визначенням відповідальних за кожен пункт цього плану і термінів виконання», — підкреслив він.
Геннадій Зубко зазначив, що Мінрегіон фактично є координаційним центром по впровадженню реформи децентралізації та регіонального розвитку. «Ми створили Центральний офіс реформ і готові надавати всю необхідну допомогу місцевим органам влади по впровадженню проектів розвитку»,- зазначив він.
«Планування території України нерозривно пов’язане із плануванням регіонального розвитку. Відповідно і план розвитку кожної області повинен стати органічною складовою державного плану розвитку», — сказав урядовець.
Урядовець наголосив, що геопортал «Адміністративно-територіальний устрій України» охопить базу даних про сучасний стан та перспективний план адміністративно-територіального устрою нашої держави. «Це перша в історії країни онлайн-платформа, де буде зібрано максимальна кількість інформації, доступ до якої матимуть усі бажаючі», — сказав він.
Геннадій Зубко нагадав, що Державна стратегія регіонального розвитку передбачає розроблення Генеральної схеми планування території України, містобудівної документації для населених пунктів – зонінг, детальні планитериторій, проектів транспортної та іншої інфраструктури, які відповідають пріоритетам та інтересам окремих міст відповідно до їх стратегій розвитку.
«Стратегія сталого розвитку Україна 2020» чітко передбачає проведення реформи регіональної політики і встановлення нового формату взаємовідносин регіонів із центральною владою. Комісія координуватиме діяльність центральних та місцевих органів виконавчої влади при формуванні та реалізації державної регіональної політики», — підкреслив Геннадій Зубко.
Довідка
Геопортал розроблений ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» за дорученням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, за участі Мінрегіону та за сприяння швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України