В Мінрегіоні презентовано геопортал «Адміністративно-територіальний устрій України»

Важливо, що перше засідання Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку ми починаємо з визначення Генеральної схеми планування території України та презентації  геопорталу «Адміністративно-територіальний устрій України».Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на засіданні Міжвідомчої координаційної комісії  з питань регіонального розвитку.

«Генеральна схема планування території України має стати маршрутною картою для визначення напрямку розвитку кожного окремого регіону. Визначаючи власні пріоритети області повинні враховувати загальнодержавні пріоритети», — наголосив Геннадій Зубко.

«Нам потрібно від вас чітке бачення, в якому напрямку ви, спрямовуючи кошти, розвиваєте регіон: транскордонне співробітництво, туризм, переробка, промисловість, залучення інвестицій», — наголосив урядовець.

«Дуже важливо не лише сформувати стратегію розвитку регіону, а й мати конкретний план її покрокової реалізації з визначенням відповідальних за кожен пункт цього плану і термінів виконання», — підкреслив він.

Геннадій Зубко зазначив, що Мінрегіон фактично є координаційним центром по впровадженню реформи децентралізації та регіонального розвитку. «Ми створили Центральний офіс реформ і готові надавати всю необхідну допомогу місцевим органам влади по впровадженню проектів розвитку»,- зазначив він.

«Планування території України нерозривно пов’язане із плануванням регіонального розвитку. Відповідно і план розвитку кожної області повинен стати органічною складовою державного плану розвитку», — сказав урядовець.

Урядовець наголосив, що геопортал «Адміністративно-територіальний устрій України» охопить базу даних про сучасний стан та перспективний план адміністративно-територіального устрою нашої держави. «Це перша в історії країни онлайн-платформа, де буде зібрано максимальна кількість інформації, доступ до якої матимуть усі бажаючі», — сказав він.

Геннадій Зубко нагадав, що Державна стратегія регіонального розвитку передбачає розроблення Генеральної схеми планування території України, містобудівної документації для населених пунктів – зонінг, детальні плани територій, проектів транспортної та іншої інфраструктури, які відповідають пріоритетам та інтересам окремих міст відповідно до їх стратегій розвитку.

«Стратегія сталого розвитку Україна 2020» чітко передбачає проведення реформи регіональної політики і встановлення нового формату взаємовідносин регіонів із центральною владою. Комісія координуватиме діяльність центральних та місцевих органів виконавчої влади при формуванні та реалізації державної регіональної політики», — підкреслив Геннадій Зубко.

Довідка

Геопортал розроблений ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» за дорученням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, за участі Мінрегіону та за сприяння швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра УкраїниПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі