Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.12.15
3251 0
Друкувати
Обране

В Раді зареєстровані законопроекти щодо стимулювання подальшого процесу добровільного об'єднання територіальних громад

У ВР зареєстровані законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо механізму стимулювання подальшого процесу добровільного об’єднання територіальних громад” , реєстр.№ 3638 та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо механізму стимулювання подальшого процесу добровільного об’єднання територіальних громад)», реєстр.№3639.

Як розповів народний депутат України з фракції Партії «Блок Петра Порошенка», співавтор законопроектів Олександр Черненко, дані законопроекти мають на меті посилити процес об’єднання громад.

«Якщо громада була створена раніше, ніж був затверджений перспективний план формування  територій громад або якщо громада не завжди відповідає перспективному плану, то сьогодні вона не може отримати додаткове фінансування. Тому, законопроектом пропонується, навіть якщо ця громада і не відповідає перспективному плану, але в ній є не менше половини мешканців, як це передбачено цим же планом, то така громада вважається спроможною і отримає всі гарантовані фінансування з бюджету, як і будь-яка інша нова об’єднана громада», – сказав Черненко.

Він зазначив, що до того було передбачено тільки фінансування громад, які були створені у відповідності до перспективного плану.

«Іншою новелою законопроекту є врегулювання питання перших виборів територіальних громад. Якщо створюється громада, там проводяться перші вибори голови громади і ради. Якщо до цієї громади приєднується додаткове село, то, за нинішнім законодавством, такі громади мають йти на перші вибори.  А ми пропонуємо, у разі приєднання ще однієї громади, перші вибори голови не відбуваються,  але в тій громаді проводяться довибори в раду громади. Там нарізаються кількість округів і  додатково дообираються депутати ради громади. А голова залишається той, який був обраний на перших виборах. Тобто, даний законопроект – це стимулювання для приєднання нових громад, який не вимагатиме після приєднання  нових виборів, а затверджує лише довибори в раду громад тих територій, які приєдналися».

«Законопроект дозволить робити округлення і об’єднання громад, тому що  багато громад були не готові різко і одночасно об’єднатися, згідно перспективного плану. Щоб не гальмувати процес децентралізації,  даний закон покликаний пришвидшити об’єднання таких громад», – сказав Черненко.

БПП

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×