Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.08.15
1983 0
Друкувати
Обране

Відкритий лист Виконавчої дирекції Асоціації міст України міським, селищним, сільським головам, щодо ситуації, яка склалася навколо Конституційної реформи в частині децентралізації

До Виконавчої дирекції Асоціації міст України звертаються представники місцевого самоврядування з приводу ситуації, що склалася навколо Конституційної реформи в частині децентралізації.
Минулого тижня Ви та Ваші колеги отримали лист від Заступника Голови Парламенту Оксани Сироїд, в якому ставиться під сумнів доцільність внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.


Зміст цього листа викликає принаймні здивування, оскільки містить цілу низку тверджень, які спотворюють реальну ситуацію і зміст запропонованих до прийняття конституційних норм.

Перш за все, хотів би наголосити на тому, що питання децентралізації влади настійливо підіймається представниками місцевого самоврядування впродовж усього періоду незалежності нашої держави. Ще в 1999 році було підготовлено відповідні зміни до Конституції України щодо проведення широкомасштабної реформи місцевого самоврядування для створення спроможних територіальних громад. Але тоді не вистачило політичної волі.

Як Ви, очевидно, добре знаєте, подібні реформи були проведені у постсоціалістичних країнах і стали запорукою їх нинішнього успіху. Представники місцевого самоврядування України і наша Асоціація неодноразово звертались до керівництва держави і представників різних політичних сил з ініціативою проведення реформи місцевого самоврядування в Україні.

Врешті-решт Президент України П.Порошенко та Уряд розпочали довгоочікувану реформу. Минулого року Кабінетом Міністрів України була схвалена «Концепція…», яка широко обговорювалась, у тому числі з представниками місцевого самоврядування. На її реалізацію розпочалось напрацювання відповідних законів і, в тому числі, змін до Конституції, які теж широко обговорювались за участю представників місцевого самоврядування і громадськості. Я особисто, як і багато з Вас, був учасником багатьох подібних дискусій.

Тому, на мій погляд, неприпустимо стверджувати, що ці зміни до Конституції – вимога, нав’язана ззовні, і робляться поспіхом. Це, перш за все, вимога українського суспільства, яке вимагає реформ. А серйозні реформи, зокрема щодо децентралізації влади та формування спроможних територіальних громад, не можна провести без внесення змін до Конституції.

В свою чергу, учасники Загальних зборів Асоціація міст України на ХІ Українському муніципальному форумі (22-24 червня 2015 в м. Одесі) у своєму зверненні до вищого керівництва держави закликали терміново прийняти зміни до Конституції в частині децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування.

Хочу також наголосити на тому, що твердження члена Конституційної комісії Оксани Сироїд про «цілковиту відсутність відкритого обговорення» є також неправдою. Я як представник Асоціації міст України був членом Конституційної комісії і брав активну участь в її роботі. Необхідно зазначити, що кожен член Комісії, зокрема і народні депутати з різних політичних сил, мали можливість безпосередньо попрацювати над текстом змін до нової Конституції. На жаль, не всі члени Конституційної комісії мали таке бажання. Дехто, вкинувши пару тез на засіданні, взагалі не приймав участь у роботі. Можливо, тому ці люди і не поінформували свої політичні сили щодо суті конституційних змін і не знають чому вони так вкрай важливі для реформи місцевого самоврядування. І пропонують нам з Вами ще раз їх обговорити, замість того, щоб рухатись далі.

Але найбільше здивування та занепокоєння в мене викликали тези листа про те, що «запропоновані зміни не збільшують повноваження громад». Оскільки це абсолютно не відповідає дійсності. Запропоновані зміни до Конституції імплементують положення Європейської хартії місцевого самоврядування і дозволять громадам бути впевненими, що зі зміною влади повноваження в місцевого самоврядування знову не відберуть. Зміни передбачають розширення фінансової автономії місцевого самоврядування, починаючи від закріплення за місцевим самоврядуванням частини загальнодержавних податків і закінчуючи зобов’язанням держави забезпечити «сумірність фінансових ресурсів та обсягу повноважень органів місцевого самоврядування, визначених Конституцією та законами України». Прямою конституційною нормою стає обов’язок держави змінювати компетенцію органу місцевого самоврядування лише у разі одночасної зміни у розподілі фінансових ресурсів. Без змін до Конституції неможливо буде створити спроможних територіальних громад, які отримують безпосередні міжбюджетні зв’язки з державним бюджетом. Крім того, укрупнення громад забезпечує можливість передачі на рівень громад цілої низки теперішніх повноважень державної влади – наприклад, розпорядження землями за межами населених пунктів та надання громадянам широкого спектру адміністративних послуг. Конституційні зміни відкривають шлях до проведення глибинних секторальних реформ освіти, охорони здоров’я, соціального захисту і вирішення проблеми хронічної незабезпеченості делегованих державою місцевому самоврядуванню повноважень.

Отже, глибоко переконаний, що у разі не схвалення запропонованих змін до Конституції, наша довгоочікувана реформа місцевого самоврядування залишиться ще на десятиліття в наших мріях.

Тому закликаю Вас самим ще раз перечитати текст змін до Конституції і переконатись в тому, що всі інсинуації навколо децентралізації влади вигідні лише нашим ворогам. Сподіваюсь, що 31 серпня 2015 року Парламент зробить перший крок на шляху справжньої децентралізації влади і творення країни заможних громад!

З повагою

Виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик

www.auc.org.ua

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Новини по темі:
09.11.21 Нормативну грошової оцінку землі визначатимуть за новою методикою Уряд ухвалив історичну для земельної реформи постанову «Про затвердження методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок».
05.11.21 Яким чином ОМС можуть отримувати звітність в розрізі джерел доходів та в розрізі платників податків - юридичних осіб в електронному вигляді Яким чином органи місцевого самоврядування можуть отримувати звітність в розрізі джерел доходів та в розрізі платників податків - юридичних осіб в електронному вигляді
25.06.21 Прийняти рішення про встановлення місцевих податків необхідно не пізніше 15 липня 2021 року Податковим законодавством передбачено прийняття територіальними громадами рішень про встановлення місцевих податків та зборів, а також податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів до 15 липня 2021 року.
коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн