Якщо в межах всієї території району утворилася одна об'єднана громада, такий район стає зайвим, - В'ячеслав Негода
«У нас вже є три такі випадки. Виникли вони через непослідовність прийняття рішень щодо формування адміністративно-територіального устрою, бо реформа місцевого самоврядування йде не за оптимальним планом, без змін до Конституції, які мали бути першочерговими. Але питання назріло і його потрібно розв'язувати. Ідеальне рішення, на нашу думку, таке – Парламент, у зв’язку з тим, що в межах всієї території району утворилася одна об’єднана громада, приймає рішення про ліквідацію такого району», - зазначив Перший заступник Міністра.
В’ячеслав Негода підтримав презентований народними депутатами законопроект №4165 «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування районних рад».
У законопроекті йдеться, що за умови, коли територія об’єднаної громади повністю співпадає з територією відповідного району, втрачається доцільність та підстави для функціонування районної ради.
«Цей законопроект, з точки зору існуючої логіки проведення реформи, має право на існування. По-перше, районна рада, згідно з Конституцією, представляє спільні інтереси територіальних громад. Чиї ж спільні інтереси вона представлятиме, якщо на всій території району сформована одна громада? По-друге, об’єднані громади за статусом прирівняні до міст обласного значення, отже, як і міста обласного значення, вони не належать до компетенції району. І ще одне, районна рада на цій території не має ні доходів, бо всі вони залишаються в бюджеті об’єднаної громади, ні повноважень. Отже й існування її стає недоцільним», - пояснив В’ячеслав Негода.
Він також навів приклад міста Яремче, що на Івано-Франківщині. «Площа цього міста складає близько 660 кв. км. Воно більше багатьох районів, але при цьому не в один район не входить. Невже у зв’язку цим там є якісь проблеми? Ні. Чому об’єднана громада не може бути такою ж?» - зазначив Перший заступник Міністра.
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГОГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ