Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
7078 3
Друкувати
Обране

Індексація заробітної плати: питання-відповіді

У січні 2020 р. на підприємстві підвищено заробітну плату працівникам у зв’язку із підвищенням розміру мінімальної заробітної плати. Чи потрібно проводити у квітні 2020 року індексацію заробітної плати працівникам?


Індексація заробітної плати працівників здійснюється на підставі і у відповідності до Закону України від 03.07.1991 р. № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078. Індексація заробітної плати проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищить поріг індексації, який Законом «Про індексацію грошових доходів населення» визначено у розмірі 103 %. Підвищення заробітної плати у зв’язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін, який призвів до перевищення встановленого порогу індексації. Індекс споживчих цін для визначення порогу індексації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін починаючи з лютого 2020 р. з місяця, наступного за місяцем підвищення заробітної плати працівникам. Відповідно до даних Держстату індекс споживчих цін, який оприлюднений 12.03.2020 р. за лютий 2020 року становив 99,7%.

У зв’язку з тим, що індекс споживчих цін не перевищив величину порогу індексації 103 %, підстав для проведення індексації заробітної плати працівникам підприємства у квітні 2020 року не має.

У березні 2020 року працівниця приступила до роботи після відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку. Яким чином визначити «базовий» місяць для проведення індексації заробітної плати?

Відповідно до положень пункту 102 Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078, для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник. 

ГУ Держпраці у Хмельницькій області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (3)
Енгрібьорд
07.04.2020
"В Багдаде все спокойно" Інфляції в країні немає.
EVGENIY
13.04.2020
transparent_pxl.png
oksana
14.04.2020
Тільки ціни" скачуть" вверх семимильними кроками. А так, інфляції нема...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд