Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
10420 2
Друкувати
Обране

Індексація заробітної плати працівників сільської ради в лютому 2019 року

Порядок індексації заробітної плати працівників передбачений в Законі України від 03.07.1991 «Про індексацію грошових доходів населення», а деталізація порядку нарахування індексації визначена постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення» (далі – Порядок).


Індексація заробітної плати проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищує поріг індексації, який встановлено в розмірі 103 відсотка.

Індексації підлягає заробітна плата у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розміри якого щороку затверджуються Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України (з 01.01.2019 – 1921 грн.). Частина заробітної плати, яка перевищує розмір прожиткового мінімуму, індексації не підлягає.

При цьому слід пам’ятати, що:

  • у разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації її заробітної плати визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу;
  • якщо працівник відпрацював неповний робочий місяць, наприклад, перебував у відпустці або на лікарняному, то сума індексації у такому випадку виплачується пропорційно відпрацьованим дням або часам;
  • у разі, якщо працівник не відпрацював жодного дня у місяці, то індексація заробітної плати за цей місяць не провадиться.

Сума індексації заробітної плати працівника визначається як результат множення суми оплати праці, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

В системі державного управління, а також місцевого самоврядування з 1 січня 2019 року відповідно до актів законодавства України були підвищені посадові оклади:

  • державних службовців, а також працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування;
  • працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (працівники освіти, медичні працівники, працівники закладів культури тощо), розміри посадових окладів яких передбачені Єдиною тарифною сіткою (додаток 1 до постанови Кабміну від 30.08.2002 р. № 1298);
  • робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та інших органів, умови оплати праці яких передбачені наказом Міністерства праці України від 02.10.1996 N 77.

Для вищезазначених працівників січень 2019 року є базовим місяцем, тому, відповідно до п. 5 Порядку їхня заробітна плата в лютому індексації не підлягає.

Що стосується посадових осіб і службовців органів місцевого самоврядування, посадові оклади яких востаннє були підвищені у травні 2018 року відповідно до постанови КМУ від 10.05.2018 № 363, то базовим місяцем для них буде травень 2018 року. У лютому їх заробітну плату потрібно індексувати на коефіцієнт – 4,3%.

Управління Держпраці у Кіровоградській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(2)
Наталя
29.01.2019
А якою постановою підвищено посадові оклади державним службовцям з 01.01.2019 року? Мало того, що в проекті постанови було визначено коефіцієнти підвищення з урахуванням прожиткового мінімума на 01.01.2018 так воно ще й не прийняте...
Павло
29.01.2019
Відповідно до ст. 51 Закону України № 889 "Про держану службу" йдеться, що мінімальний розмір посадового окладу держслужбовця 9 – ї групи не може бути нижчий двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, а з уточнюючим положенням п. 8 Прикінцевих положень Закону про Держбюджет на 2019 р. - двох ПМПО на 01.01.2018 р.. Ось вам і підвищення. Це у відповідності до Законів України. Що стосується Схем посадових окладів держслужбовців, які повинні визначатись щороку постановою Кабміну під час підготовки проекту закону про Держбюджет України на наступний рік, то такі Схеми, хоч і з порущенням сроків їх визначення, все ж таки будуть введені в дію з 01.01.2019 р.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд