Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.07.24
7428 0
Друкувати
Обране

Індексація зарплати бюджетників: чи виникло право у липні 2024 року?

Для більшості категорій працівників бюджетної сфери з 01.01.2024 були підвищені розміри посадових окладів. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у липні 2024 року? Відповідь на це запитання — у нашій статті.

Працівники з оплатою праці за ЄТС

Перш за все нагадаємо, що «базовим» місяцем для індексації зарплати є місяць, в якому підвищили посадовий оклад (тарифну ставку) за посадою (абз. 1 та 2 п. 5 Порядку № 1078*). Право на індексацію зарплати виникає, коли індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) наростаючим підсумком перевищить поріг індексації 103 % (абз. 2 п. 11 Порядку № 1078).

Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078.

Для працівників з оплатою праці за ЄТС оклади підвищились з 01.01.2024. Таке підвищення відбулося для усіх працівників з 1-го по 25-й тарифний розряд на підставі постанови № 23*. Тож для них «базовим» місяцем є січень 2024 року. Розрахунок приросту ІСЦ наростаючим підсумком розпочався з лютого 2024 року. Право на поточну індексацію їх зарплати настане, коли ІСЦ перевищить поріг індексації — 103 %.

Постанова КМУ «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 12.01.2024 № 23.

Приріст ІСЦ за травень 2024 року, який впливає на липневу індексацію, не перевищив поріг індексації (1,003лютий х 1,005березень х 1,002квітень х 1,006травень х 100 = 101,6 % < 103,0 %). Тож у липні 2024 року право на поточну індексацію зарплати для працівників-ЄТСників не настало.

Робітники держорганів та ОМС

З 1 січня 2024 року були підвищені посадові оклади «обслуговуючим» робітникам (див. статтю «Оклади робітників держорганів та ОМС: визначаємо розміри з 1 січня 2024 року» // «Оплата праці», 2024, № 2).

Тобто січень 2024 року для робітників держорганів та ОМС став «базовим» місяцем. Розрахунок приросту ІСЦ наростаючим підсумком для них розпочався з лютого 2024 року.

Право на індексацію зарплати виникне, коли ІСЦ наростаючим підсумком перевищить поріг індексації — 103 %. Такого перевищення не відбулося. Тому у липні 2024 року зарплата робітників, які обслуговують держоргани та ОМС, не підлягає індексації.

Патронат та обслуговування

Посадові оклади працівників держорганів, що виконують функції з обслуговування, а також працівників патронатних служб були підвищені з 1 січня 2024 року (див. статтю «Патронат та обслуговування: розміри окладів у 2024 році» // «Оплата праці», 2023, № 24).

Відповідно січень 2024 року для таких працівників є «базовим» місяцем. Розрахунок приросту ІСЦ наростаючим підсумком для них розпочався з лютого. У липні 2024 року зарплату працівників, що обслуговують держоргани, та працівників патронатних служб не індексують.

Держслужбовці

Проведено класифікацію посад. Для держслужбовців держорганів, які провели класифікацію посад, з 01.01.2024 підвищилися розміри посадових окладів (див. статтю «Оплатні умови для держслужбовців у 2024 році» // «Оплата праці», 2024, № 1).

Для цілей індексації їх зарплати це означає, що січень 2024 року став «базовим» місяцем. Розрахунок приросту ІСЦ наростаючим підсумком для них розпочався з лютого 2024 року. У липні 2024 року право на поточну індексацію зарплати не настало.

Не проведена класифікація посад. Для держслужбовців держорганів, які не провели класифікацію посад, оклади з 01.01.2024 не підвищилися. Тому «базовим» місяцем для індексації їх зарплати є грудень 2023 року. Це випливає з норм ст. 39 Закону про Держбюджет-2024*, у якій зазначено, що у 2024 році обчислення ІСЦ для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з 1 січня 2024 року.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-IX.

Тож розрахунок приросту ІСЦ наростаючим підсумком для держслужбовців держорганів, які не провели класифікацію посад, розпочався з січня 2024 року. Право на поточну індексацію зарплати настане, коли ІСЦ перевищить поріг індексації — 103 %.

Приріст ІСЦ за травень 2024 року, який впливає на липневу індексацію, не перевищив поріг індексації (1,004січень х 1,003лютий х 1,005березень х 1,002квітень х 1,006травень х 100 = 102 % < 103,0 %). Тому в липні 2024 року право на поточну індексацію зарплати не настало.

Посадові особи і службовці ОМС

Оклади посадових осіб та службовців ОМС були підвищені з 03.05.2024 відповідно до норм постанови № 484*. Тому «базовим» місяцем для індексації їх зарплати є травень 2024 року. Розрахунок приросту ІСЦ наростаючим підсумком для них розпочався з червня 2024 року. Право на поточну індексацію зарплати настане, коли ІСЦ перевищить поріг індексації — 103 %. У липні 2024 року зарплату посадових осіб та службовців ОМС не індексують.

Постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» від 30.04.2024 № 484.

Далі в таблиці підсумуємо усе вищенаведене.

Право на поточну індексацію зарплати у липні 2024 року

Категорія працівників

«Базовий»

місяць

Коефіцієнт

індексації

Сума

індексації, грн

Працівники з оплатою праці за ЄТС

Січень 2024 року

Немає

Робітники, які обслуговують держоргани та ОМС

Січень 2024 року

Немає

Патронат та працівники з обслуговування

Січень 2024 року

Немає

Держслужбовці

Січень 2024 року

Немає

Грудень 2023 року

Немає

Посадові особи і службовці ОМС

Травень 2024 року

Немає

ВИСНОВКИ

  • Якщо підвищення посадових окладів працівників відбулось у січні 2024 року або пізніше, то місяць підвищення є «базовим» для індексації їх зарплати.
  • Якщо підвищення окладів працівників відбулось до 1 січня 2024 року, то «базовим» місяцем для індексації їх зарплати є грудень 2023 року.
  • У липні 2024 року для жодної категорії працівників бюджетної сфери не виникло право на поточну індексацію зарплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×