Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.12.15
29646 11
Друкувати
Обране

Індексацію зарплати з грудня 2015 року рахуватимемо по-новому

У новині «Уряд готує зміни до порядку індексації доходів та пропонує "обнулити" індексацію бюджетникам за рахунок підвищення окладів акцентувалась увага на розробленому проекті постанови про зміни до порядку індексації, у якому Уряд наголошував на тому, щоб бюджетники підвищили посадові оклади (надбавки, доплати) на суму, яка перевищить розмір індексації, котра нараховується працівникам бюджетної сфери, аби для всіх працівників бюджетної сфери почати заново рахувати приріст індексу споживчих цін із січня 2016 року.

Тепер це стає реальністю. Уряд затвердив постанову «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 р. № 1013, яка набирає чинності із дня її опублікування та застосовується із 1 грудня 2015 року.

Нею, зокрема, передбачається:

  • у разі підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін у місяці, у якому здійснюється підвищення, приймається за 1 або 100%. Індекс споживчих цін для проведення подальшої індексації обчислюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення;
  • сума індексації в місяці підвищення тарифних ставок (окладів) не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, яка склалась у місяці підвищення доходу;
  • якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації в такому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу й розраховується як різниця між сумою індексації та розміром підвищення доходу;
  • у разі зростання зарплати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі якщо відбувається підвищення тарифної ставки (окладу) — у місяці підвищення враховуються всі складові зарплати, які не мають разового характеру;
  • до чергового підвищення тарифних ставок (окладів) до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації.

У разі якщо індекс споживчих цін для проведення індексації, розрахований наростаючим підсумком, перевищив 10%, КМУ приймає рішення про підвищення тарифних ставок (окладів) працівникам бюджетної сфери, органам державної влади, місцевого самоврядування, прокуратури й інших органів з урахуванням суми індексації, яка складається на момент підвищення;

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
11
Ирина
16.12.2015
В постанове четко написано,что индексацию убрать за счет премий,надбавок .но тут идут роз ясненя,что разовые выплаты не влияют на индексацию!как быть?
Тетяна
16.12.2015
Загнали в тупік.
Юля
16.12.2015
Виконання постанови приводить до того,що в січні місяці 2016 року погіршуються умови праці. Що ми з цього виграємо?
Оксана
16.12.2015
Правда, а как быть с премиями? Как они учитываются при пересмотре индексации в декабре? Если они не постоянные, а например 10% в декабре, её учитывать?
Олександр
16.12.2015
Про яку індексацію в грудні 2015 іде мова, якщо з 1 грудня 2015 проведено підвищення окладу? Відповідно до Постанови КМУ №1013 індексація проводиться лише з наступного місяця після підвищення окладу, тобто із січня 2016. А провести разові платежі, які дорівнювали б сумі індексації за даний місяць до підвищення, рекомендовано лише з метою створення ілюзії, що уряд все ж дбає про народ.
Оксана
17.12.2015
Олександр, речь идет о фиксированной сумме индексации. Это у кого оклады такие, что их повышение больше, чем возможная сумма индексации, тому переживать не надо. А у кого сумма повышения оклада 200 грн, а фиксированная индексация была 900,00 грн. ( 900,00-200,00)=700,00 грн. А тут светит премия одна за весь год. Вот как её учитывать? Пишут, что её тоже надо отнимать от фиксированной суммы индексации. А в следующем месяце ни премии, и индексация меньше?
Ольга
21.12.2015
Зверніть увагу До премій, які мають постійний характер (які виплачуються не один раз на рік), належать премії, які виплачують щомісяця, щокварталу, раз у півріччя (двічі на рік). На це вказує Мінсоцполітики в листі від 03.03.2014 р. № 237/13/84-14. Однак для цілей індексації логічно виплатами постійного характеру вважати саме щомісячні премії, якщо навіть їх розмір змінювався, а в окремі місяці вони не виплачувалися. http://www.interbuh.com.ua/ua/documents/ib/6314/85387
Людмила
22.12.2015
А ще, дорогі колеги, не забувайте, що зараз грудень. Фонд заробітної плати залишився на один місяць, чим же перекрити індексацію, щоб іі обнулити. З одного зняли доплату - другому дали і що? А з моральної точки зору - як це? Та і де ті фонди, не травень же місяць на дворі. А доплату треба давати не на грудень, а на квартал, щоб виконати 1078, щоб це мало сенс взагалі.
Юра
26.12.2015
Шило на мыло, много текста, а по факту ничего не поменяли, и раньше было так-же: если постоянные составляющие зп выросли больше чем сумма возможной инд, то мес. становится базовым и инд. не начилсяется, а если возможная индексация превышает, то мес. становится базовым и платится фиксированная индексация на разницу возможная-повышение. И что изменилось? По моему ничего. А то что они рекомендуют постоянные составляющие повысить до уровня большего индексации то пусть деньги сначала дадут и какие-то ПОСТОЯННЫЕ надбавки новые, а иначе мы их указания физически просто выполнить не можем.
коля
23.01.2016
Багато українців взагалі не мають ні зарплати, ні пенсії; звільнені з роботи ще режимом Януковича у зв"язку з так званими "ліквідаціями" держустанов; по декілька років живуть на утриманні своїх родичів та перебиваються випадковими підробітками.
оксана
28.02.2016
гнати таку владу
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі