Індексуємо зарплату педагогів: нюанси від Мінсоцполітики
1. Якщо працівнику встановлено доплату за перевірку зошитів, за завідування кабінетом або за класне керівництво і ця доплата не має разового характеру виплати, то це впливає на визначення базового місяця при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.
2. Якщо вчитель працює з неповним навантаженням та працює лаборантом на 0,25 ставки, то індексація має здійснюватись пропорційно відпрацьованому часу за кожною посадою окремо виходячи з прожиткового мінімуму для працездатної особи.
3. Якщо працівник працює на неповну ставку (0,5 ставки або 0,75 ставки) та викладає в цьому самому навчальному закладі, індексація здійснюється в аналогічному порядку.
4. У випадку якщо педагог працює в одній школі з педагогічним навантаженням 7 годин, а в іншій школі - 11 годин, то сума індексації визначається за кожною посадою окремо виходячи з прожиткового мінімуму для працездатної особи і виплачується пропорційно відпрацьованому часу.
5. Якщо працівник працює вихователем на 0,5 ставки та педагогом-організатором на 0,5 ставки, індексація здійснюється в аналогічному порядку.
6. У разі якщо методист відділу освіти працює на повну ставку та викладає в школі, індексація має здійснюватися за ставкою методиста в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
7. У випадку якщо працівник працює завучем на 0,75 ставки та викладає в цьому самому навчальному закладі, то індексація має здійснюватись пропорційно відпрацьованому часу за кожною посадою окремо виходячи з прожиткового мінімуму для працездатної особи.
8. У випадку якщо викладач працює із неповним навантаженням, сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу.
Такі роз’яснення приведені в листі Мінсоцполітики від 11.12.2014 р. № 286/10/136-14