Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.02.16
11282 19
Друкувати
Обране

Профспілка освітян переконує, що в січні 2016 року мають виплачуватися всі доплати й надбавки, які збільшено в грудні 2015 року

На виконання п. 3 Постанови № 1013 керівники органів управління освіти і науки та керівники навчальних закладів і установ освіти мали видати відповідний наказ про встановлення працівникові з 1 грудня 2015 року надбавки чи доплати за рахунок тієї частини грудневої суми індексації, що лишилась від її спрямування на підвищення посадових окладів і ставок заробітної плати та пов’язаних із цим виплат.

Постановою № 1013 установлено: для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається із січня 2016 року, відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078.

Таким чином, у січні 2016 року новий розмір суми індексації не нараховується, а продовжується виплата надбавок або доплат, які виплачувалися замість суми індексації, у попередньо затвердженому керівником розмірі.

На цьому наголошує ЦК профспілки освітян у роз’ясненні на своєму веб-сайті.

Однак, як показує практика, досить багато установ «обнулили» індексації передусім за рахунок премій. А вони здебільшого виплачуються лише за наявності коштів, затверджених у кошторисі, та рішення керівника установи. Адже якщо доплата чи надбавка вже були встановлені в максимальному розмірі, збільшити її ще вище немає можливості, тому і вдавалися до «тотального» преміювання в грудні 2015 року.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
19
Ирина
05.02.2016
так когда отстаивать права - у профспилкы "моя хата скраю", а теперь они "переконують"... выходить надо из профспилок! гривной наказывать за невыполнение прямых обязаностей, за которые взносы капают!!!
оксана
05.02.2016
Сдрастье приехали!!! А финансирование кто дал? При этом на 20% ниже прошлого года смету дали !!! Лучше бы там профспилки разобрались! Ну это просто ....... . И так все злые после "повышения", тут еще и профспилки ! Не ятрите душу!!! Работаешь уже и за того парня без доплаты , без 20% , без индексации, без заведования кабинетом. Ну Вас ,,, профспилки.!!!!
Ольга
05.02.2016
Їм легко переконувати, а як прийде перевірка, то хто буде крайній - той хто виплатив. Повертати бухгалтер який нарахував, його потім ніяка профспілка не підтримає.
валентина
05.02.2016
нехай наша профспілка хоч один раз відстоє права. Оскільки саме найбільше постраждати працівники молодшого обслуговуючого персоналу та бухгалтери і отримали низьку запплатню у січні 2016 року в порівнянні з груднем 2015 року
Надія
05.02.2016
Дуже поганий бюджет на 2016 рік. Вимушена вислуховувати від всіх за сменшення зарплати. Бухгалтерія ні в чому не винна. І що кому довести???!!!
Наталя
05.02.2016
Профспілки взагалі не виконують свої функцій, для чого вони ? працюють ще по радянських принципах, гроші збирають . Потрібно взагалі ліквідувати .
коля
06.02.2016
Коли бухгалтерія із ваших заробітних плат відраховує профспілкові внески, ви думаєте, що натомість профспілка захистить вас від незаконного звільнення. Приблизно раз на 7--9 років у кожній держустанові проводиться так звана "ліквідація" (держустанова змінює код ЄДРПОУ без скорочення посад). Якщо керівник захоче звільнити вас з роботи під час цієї псевдоліквідації, то згода профспілки на ваше звільнення не потрібна, адже формально установа і весь штат ліквідується. (Читайте ст.40 КЗпП України). Навіть якщо ви пропрацювали у цій держустанові десятки років і стільки ж років з ваших зарплат відраховувались профспілкові внески, ніякий суд вас на роботі не поновить, оскільки та держустанова, де ви працювали, формально ліквідується без правонаступництва. То чи варто кожен місяць віддавати дармоїдам частину своєї зарплати у вигляді профспілкових внесків?
оксана
07.02.2016
как только ввели военный сбор, весь коллектив дружно вышел из профсоюзного движения. Профсоюз ликвидировался как предприятие, и все- живем не тужим. Разницы пока не заметили, никто не жалеет.
Світлана
09.02.2016
Я в своей жизне столкнулась с вопросом увольнения с работы. И если бы не профсоюз то давно сидела бы дома. А так благодаря профсоюзу я работаю пости 10 лет после того случая. Во всех развитых странах и не очень есть профсоюзы и они защищают интересы трудящихся. Колхозы мы уже реформировали. Давайте реформируем еще и профсоюзы и что дальше Никто ни за кого ни слова не скажет. Профсозы необходимы И мы должны активно участвовать в профсоюзном движении
леся
09.02.2016
І ПРАВИЛЬНО НЕХАЙ ВІДСТОЮЮТЬ ПРАВО НА ВНЕСЕННЯ ПРЕМІЇ ЯКА ЗАМІНИЛА ІНДЕКСАЦІЮ У ГРУДНІ ДО ШТАТНОГО РОЗПИСУ ОБОВЯЗКОВО!!!!!!!!!! ХОЧА БИ ХТОСЬ ГОВОРИТЬ ПРО ТЕ ЩО ДЕРЖАВА ЗМЕНШИЛА ЛЮДЯМ ЗАРПЛАТУ А ТО ВСІ МОВЧАТЬ!!!!!!
Ольга
10.02.2016
Профсоюз-прошлый век!Правильно сказали-дармоеды.Ты горбатишся что бы обеспечить профсоюзу выплату зарплаты и т.д.
світлана
10.02.2016
Профспілка наголошує на стимулюванні працівників. А як це можна зробити, якщо надбавку за складність та напруженість праці дозволяють виплачувати лише за рахунок економії фонду оплати праці. До проекту бюджету включати її не дозволяють, сам бюджет щороку зменшують та й скорочення штатного розпису вимагають. Справедливо виникає питання - чим же стимулювати працівників? Чому наша профспілка не недає роз'яснень де взяти фонд стимулювання так щоб не суперечило чинному законодавству? Щоб і люди були задоволені і керівники з бухгалтерами діяли правомірно.
коля
10.02.2016
"Профспілки" у держустановах існують лише для того, щоб збирати гроші (профвнески) з працівників. А профспілок на недержавних підприємствах (де від них, дійсно, могла би бути користь), як правило, не буває. Тобто, профспілка існує там , де вона не потрібна, і навпаки.
коля
10.02.2016
Головбухи управлінь освіти щомісяця офіційно отримують премії, що у 4-5 разів (!) перевищують їх посадовий оклад. Раджу рядовим працівникам: подивіться у штатні розписи і ви побачите, що ваш головбух для спеціалістів замовляє і отримує в казначействі 50-відсоткову надбавку, а вам дає лише по 20 відсотків. Решту 30 відсотків (а це з кожного спеціаліста) головбух привласнює собі, і отримує її у вигляді вищевказаних премій. Трохи від цих грошей перепадає заступникам.
Леся
15.02.2016
Коля, прекрати чушь нести!
Леся
15.02.2016
А то, что зарплата действительно с января 2016 года уменьшилась на сумму от 200 до 800 грн. это правда. Не пойму, это что всех устраивает? Почему молчат профсоюзы? Да и вообще все молчат!
Макс
16.02.2016
Правда. Профсоюзы молчат и все молчат. Уряд наш задрал реформами. Повышение з.п. называется
коля
16.02.2016
"Профспілки" у держустановах існують лише для того, щоб збирати гроші (профвнески) з працівників. Думаю, не випадково під час масових акцій протесту горіли саме Будинки Профспілок, як у Києві так і в Одесі. Мабуть , працівники держустанов, постійно обурені примусовим відрахуванням профспілкових внесків, часто та від усього серця бажали своїй профспілці сгоріти.
Леся
01.03.2016
Колі РЕСПЕКТ все правда до буквочки і навіть крапочки
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×