Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
2472 0
Друкувати
Обране

Змінився розмір надбавки чи премії: що з індексацією?

Мінсоцполітики нагадало, що надбавки, які не мають разового характеру і передбачені чинним законодавством є об’єктами індексації і збільшення їх розміру впливає на визначення базового місяця.


Так, встановлення надбавок за високі досягнення у праці, за складність, напруженість у роботі, за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 50 % посадового окладу передбачено постановою КМУ від 30.08.2002 р. № 1298 та наказом Міносвіти від 26.09.2005 р. № 557.        

В Міністерстві роз’яснили, що місяць коли вперше встановлюється така надбавка та місяць, в якому збільшується відсоток цієї надбавки порівняно з попереднім періодом, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.      

У разі, якщо надбавка була встановлена, а потім деякий час не виплачувалася, і знову була встановлена працівнику у такому ж розмірі, то місяць повторного встановлення надбавки не є підставою вважати місяць базовим.       

Якщо розмір надбавки зменшується, а потім надбавка знову встановлюється працівнику в такому ж розмірі, базовий місяць не змінюється.        

Питання врахування премії передбачено постановою КМУ від 29.01.2014 р. № 36.

В свою чергу місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників у зв’язку із розширенням зони обслуговування, збільшенням обсягу робіт, суміщенням професій (посад), виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника, оплатою за роботу за сумісництвом на одному підприємстві, в установі, організації, а також за рахунок збільшення розміру премії, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу).

Такі роз’яснення надало Мінсоцполітики в листі від 27.01.2015 р. № 69/13/84-15

 

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд