Нашi сайти:

Держказначейство: про нові вимоги до головбуха бюджетної установи

Держказначейство роз’яснило як застосовувати вимоги п. 11 Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, до якого нещодавно було внесено зміни постановою КМУ від 05.09.2014 р. № 436.


Нагадаємо, що змінами було спрощено вимоги до претендентів на заміщення зазначених керівників бухгалтерської служби у сільських, селищних радах, а також у бюджетних установах, що утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, яким не підпорядковані інші бюджетні установи, або не утворюється бухгалтерська служба.

Держказначейство роз’яснило, що  під час погодження призначення претендентів на посаду головного бухгалтера (спеціаліста, на якого покладається виконання обов'язків бухгалтерської служби) бюджетної установи слід керуватися відповідними підпунктами п. 11 Типового положення.

Зокрема, претенденти на заміщення посад головних бухгалтерів бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів обласних, районних, міських бюджетів та бюджетів районів у містах, повинні мати:

— вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста (для кандидатів, які здобули вищу освіту до набрання чинності Законом України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII) або не нижче другого рівня вищої освіти за відповідним освітнім ступенем магістра (для кандидатів, які здобули вищу освіту після набрання чинності зазначеним Законом), стаж роботи за фахом не менш як п'ять років, досвід роботи на керівних посадах не менше як три роки у разі, якщо особа претендує на посаду головного бухгалтера бюджетної установи, якій підпорядковані інші бюджетні установи (пп. 1 п. 11 Типового положення);

— вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста (для кандидатів, які здобули вищу освіту до набрання чинності Законом України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII) або не нижче другого рівня вищої освіти за відповідним освітнім ступенем магістра (для кандидатів, які здобули вищу освіту після набрання чинності зазначеним Законом) та стаж роботи за фахом неменш як два роки у разі, якщо особа претендує на посаду головного бухгалтера бюджетної установи, якій не підпорядковані інші бюджетні установи (пп. 31 п. 11 Типового положення);

— вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, бакалавра, молодшого спеціаліста (для кандидатів, які здобули вищу освіту до набрання чинності Законом України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII) або відповідного рівня вищої освіти за освітнім ступенем магістра, бакалавра, молодшого бакалавра (для кандидатів, які здобули вищу освіту після набрання чинності зазначеним Законом) та стаж роботи за фахом не менш як один рік у разі, якщо особа претендує на посаду спеціаліста, на якого покладається виконання обов'язків бухгалтерської служби бюджетної установи, якій не підпорядковані інші бюджетні установи, якщо у них не утворюється бухгалтерська служба (пп. 32 п. 11 Типового положення).

Такі роз’яснення надало Держказначейство в листі від 11.11.2014 р. № 17-10/1009-24827.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Викладач
19.12.2014
Спасибі за матеріал.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі