Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.03.16
13195 12
Друкувати
Обране

Держпраці про порядок надання відпусток

Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Особам віком до вісімнадцяти років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день.

Для деяких категорій працівників законодавством України може бути передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки. При цьому тривалість їх відпустки не може бути меншою за передбачену законодавством.

Щорічні додаткові відпустки надаються працівникам:

1) за роботу із шкідливими і важкими умовами праці;

2) за особливий характер праці;

3) в інших випадках, передбачених законодавством.

Тривалість щорічних додаткових відпусток, умови та порядок їх надання встановлюються нормативно-правовими актами України.

Дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, а також відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами до щорічних відпусток не включаються.

Святкові і неробочі дні при визначенні тривалості щорічних відпусток не враховуються.

Щорічні основна та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи надаються працівникам після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації.

У разі надання зазначених відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, крім визначених законом випадків, коли ці відпустки за бажанням працівника надаються повної тривалості.

Щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року.

Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і доводиться до відома всіх працівників. При складанніграфіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їх відпочинку.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Поділ щорічної відпустки на частини будь-якої тривалості допускається на прохання працівника за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

Невикористана частина щорічної відпустки має бути надана працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Відкликання з щорічної відпустки допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства, установи, організації з додержанням вимог частини шостої цієї статті та в інших випадках, передбачених законодавством. У разі відкликання працівника з відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

У випадках, передбачених статтею 25 Закону України «Про відпустки» працівнику за його бажанням надається в обов'язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати.

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

 Управління Держпраці у Кіровоградській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
12
Вера
23.03.2016
В статью бы добавить, что работник должен использовать 24 дня отпуска и только за остальные дни можно выплатить компенсацию. При делении отпуска на части нужно учитывать дни недели. Если часть отпуска закончилась в четверг, след. часть должна начаться в пятницу и т.д. При увольнении выплачиваются отпуска за все года, если не выплачивались. Нужно предоставлять дополнительный отпуск за работу за компьютером 4 дня (если 50 % времени за ПК работают), в приказе на отпуск так и надо писать "дополнительный отпуск..." . Отпуска на детей (10 дней) даются не зависимо от отработаного времени в году. Если принят работник 30 декабря 2015, то за 2015 уже положен этот отпуск. Графік відпусток затверджується до 5 січня (форма довільна). Если что то уже поменялось, исправьте меня...
Ревизор Вера
29.03.2016
"Если принят работник 30 декабря 2015, то за 2015 уже положен этот отпуск." Ответ: не положен отпуск, поскольку предыдущий работодатель должен был предоставить отпуск на детей за 2015-й год, а если не предоставил, то обязан был выплатить компенсацию. А если не выплатил, то можно потребовать от него выплаты в любой момент, нет срока давности. А нынешний работодатель должен будет предоставлять отпуск на детей уже с 2016 года. Другое дело, если человек в 2015 году был безработным, тогда, конечно, ему положен отпуск на детей за 2015 год в случае его принятия на работу с 30 декабря 2015года..
Вера Ревизор
30.03.2016
Абсолютно согласна, замечание правильное
марина Вера
29.03.2016
Подскажите , если я в июле 2016 г . ухожу в декрет ,а предпологаемый месяц в котором рожу 2го ребенка это октябрь. Положено ли мне Отпуск на детей (10 дней) в 2016г ?
Вера марина
29.03.2016
Подібне питання вже розбиралось. Ось відповідь: "Лише після того, як мати вийде з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та приступить до роботи в тому році, вона матиме право на відпустку «на дітей». Це тому, що така відпустка надається жінці, яка ПРАЦЮЄ та яка має двох або більше дітей віком до 15 років.
Ольга Вера
23.03.2016
Це десь прописано :"При делении отпуска на части нужно учитывать дни недели. Если часть отпуска закончилась в четверг, след. часть должна начаться в пятницу"?
Вера Ольга
23.03.2016
Таки поменялось... Раньше в первой части ст. 12 Закона об отпусках было: "При цьому невикористана частина відпустки надається з дня тижня, що є наступним за днем закінчення попередньої використаної її частини". Сейчас этой нормы не вижу. Получается, что можно на каждые выходные брать отпуск и получить зарплату целиком и 8 дней отпуска ? о_О
Оксана
24.03.2016
Мне, как бухгалтеру, которая работает целый рабочий день за компьютером не дают дополнительно 4 дня к отпуску - не положено!!!
Аня
24.03.2016
Сейчас все бухгалтера работают целый день за компьютером. И 4 дня отпуска положено. Но для этого нужно провести анализ в виде "фотография рабочего времени", который покажет какой процент времени работа за компьютером. Оформить все правильно (аттестация рабочего места) и выдать соответствующий наказ. В принципе не сложно, почему директора не хотят этого делать не понятно. А это кстати может рассматриваться, как "недотримання мінімальних соц.гарантій"....
Оксана Аня
25.03.2016
Как правильно провести этот анализ?
Аня Оксана
28.03.2016
Якщо коротко, то створюється комісія наказом, заповнюється "СПОСТЕРЕЖНИЙ ЛИСТ по визначенню факторів зайнятості працівників протягом робочого дня та тривалості дії на них факторів виробничого середовища і трудового процесу", протоколом фіксуються висновки, наказом затверджуються додаткові дні відпустки. Зразки у мене є, але яким чином передати їх не знаю.
Людмила Аня
29.03.2016
Якщо установа закладе у Колективний договір про надання працівникам бухгалтерії 4 дні за шкідливі умови роботи (відповідно до Списку №2 - до 4 днів), то не потрібно ніякого фіксування... Але є така ще ситуація: головний бухгалтер має додатково 7 к/д за ненормований робочий день, крім цього він більшу половину свого робочого часу працює на компі, а надати йому ще й 2 чи 3 дні за це - не можна, бо Законі про відпустки вказано, що лише за однією з підстав можна надати додаткову відпустку або п.1 ст.8 або п.2, і де тут логіка?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×