Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.12.21
7703 0
Друкувати
Обране

І знову про відсторонення працівника та оплату днів тимчасової непрацездатності

Вже більше місяця, як набрав чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я №2153 від 04.10.2021 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» яким визначено, що обов’язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають працівники: закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

 

Але, серед керівників закладів освіти залишається найболючим питанням – відсторонення працівників від роботи які відмовляються або ухиляються від профілактичних щеплень проти COVID-19 та оплата днів тимчасової непрацездатності у період відсторонення.

Саме за такою темою відбулася зустріч в центрі дитячої та юнацької творчості Каланчацької селищної ради головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування осіб з інвалідністю, з питань дитячої праці та інших нормативно правових актів управління з питань праці Головного управління  Держпраці у Херсонській області Надією Дудченко з керівниками закладів освіти Каланчацької територіальної громади.

Інспектором праці було проінформовано, що відсторонення працівників здійснюється шляхом видання наказу або розпорядження керівника установи з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються. Також в наказі прописується строк відсторонення, а саме: до усунення причин, що його зумовили. Ознайомлення з наказом обов'язково фіксується підписом працівника, а у разі небажання працівника засвідчити своє ознайомлення з наказом особистим підписом, складається акт про відмову такого від підпису.

Дуже гостро постало питання серед учасників зустрічі, щодо допомоги по тимчасовій втраті працездатності, а саме те, що за зазначених умов вона не виплачується, оскільки, відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, така допомога компенсує заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі ж відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній.

Наприкінці заходу, Надія Дудченко наголосила про те що, якщо працівнику відкрито листок з тимчасової непрацездатності до моменту повідомлення його про відсторонення, в такому разі допомога з тимчасової непрацездатності нараховується згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266 «Про затвердження порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням».

Джерело:
Головне управління Держпраці у Херсонській області
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі