Як перенести відпустку: основні правила та умови

Як відомо, щорічні відпустки надаються згідно із затвердженими графіками. Але подекуди виникають ситуації, коли відпустку потрібно перенести. Про правила та умови зміни дати відпустки – далі.


Ініціатором перенесення терміну надання відпустки, узгодженого з графіком, може бути як працівник, так і роботодавець. Умови перенесення відпустки з ініціативи працівника і роботодавця показані у таблиці.

Таблиця

Умови перенесення відпустки з ініціативи працівника і роботодавця

Ініціатором перенесення терміну надання відпустки виступає підлеглий

Ініціатором перенесення терміну надання відпустки виступає працедавець

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі − Закон № 504) щорічна відпустка на вимогу працівника має бути перенесена на інший період у разі:

  • порушення власником або вповноваженим ним органом терміну письмового повідомлення працівника про час надання відпустки згідно з ч. 10 ст. 10 Закону № 504 (не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком терміну);
  • несвоєчасної виплати працівнику власником або вповноваженим ним органом заробітної плати за час щорічної відпустки, що передбачено ч. 1 ст. 21 Закону № 504 (не пізніше ніж за три дні до початку відпустки).

Роботодавець повинен перенести відпустку на інший період або продовжити її згідно з ч. 2 ст. 11 Закону № 504 у випадках:

  • тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку, а також настання строку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • збігу щорічної відпустки з навчальною відпусткою;
  • виконання працівником державних або громадських обов’язків, якщо згідно із законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи зі збереженням заробітної плати.

Крім випадків, зазначених у таблиці, працедавець не зобов’язаний переносити відпустку на інший період за бажанням працівника. Але може піти назустріч підлеглому.

Бажання співробітника перенести відпустку відображається в його заяві, на підставі якої роботодавець видає наказ по підприємству про перенесення відпустки.

В окремих випадках відпустку переносять з ініціативи роботодавця. Це може бути зумовлено виробничою необхідністю у випадках, коли надання відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відобразитися на роботі підприємства. У цьому випадку перенесення потребує дотримання певних умов, зокрема:

  •  за наявності письмової згоди працівника та згоди профспілки;
  •  частина відпустки (тривалістю не менше ніж 24 календарних дні) повинна бути використана в поточному робочому році;
  •  основна частина щорічної відпустки має бути не менше ніж 14 календарних днів.

Отже, в наказі про перенесення відпустки слід вказати період, коли саме планується використати відпустку.

DeVisu.uaПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (3)
Світлана
29.09.2016
А якщо на відпустку не вистачає кошторису що робити?????
Оксана
29.09.2016
Давайте с 30 декабря. Хотя не понятно почему у Вас не хватает кошторысу именно на отпуск. По идее сумма отпускных сильно уж не должна отличаться от зп.
Ніна
03.10.2016
А що робити державним службовцям, які вже сьогодні бають борг з виплати зарплати, яку підвищили тільки на папері, а фактично фонд не збільшили. То чому ж вам не зрозуміло, що дійсно не вистачає по кошторису ?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі