Як перенести відпустку: основні правила та умови
Ініціатором перенесення терміну надання відпустки, узгодженого з графіком, може бути як працівник, так і роботодавець. Умови перенесення відпустки з ініціативи працівника і роботодавця показані у таблиці.
Таблиця
Умови перенесення відпустки з ініціативи працівника і роботодавця
Ініціатором перенесення терміну надання відпустки виступає підлеглий |
Ініціатором перенесення терміну надання відпустки виступає працедавець |
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі − Закон № 504) щорічна відпустка на вимогу працівника має бути перенесена на інший період у разі:
|
Роботодавець повинен перенести відпустку на інший період або продовжити її згідно з ч. 2 ст. 11 Закону № 504 у випадках:
|
Крім випадків, зазначених у таблиці, працедавець не зобов’язаний переносити відпустку на інший період за бажанням працівника. Але може піти назустріч підлеглому.
Бажання співробітника перенести відпустку відображається в його заяві, на підставі якої роботодавець видає наказ по підприємству про перенесення відпустки.
В окремих випадках відпустку переносять з ініціативи роботодавця. Це може бути зумовлено виробничою необхідністю у випадках, коли надання відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відобразитися на роботі підприємства. У цьому випадку перенесення потребує дотримання певних умов, зокрема:
- за наявності письмової згоди працівника та згоди профспілки;
- частина відпустки (тривалістю не менше ніж 24 календарних дні) повинна бути використана в поточному робочому році;
- основна частина щорічної відпустки має бути не менше ніж 14 календарних днів.
Отже, в наказі про перенесення відпустки слід вказати період, коли саме планується використати відпустку.