UA | RU

Назва посади у трудовій книжці повинна відповідати Класифікатору професій

Відповідно до Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації.

За порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання і видачі трудових книжок посадові особи несуть дисциплінарну, а в передбачених законом випадках іншу відповідальність.

Згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Тому, записи у трудовій книжці беруть до уваги при призначенні пенсії, здійсненні виплат за вислугу років, а також при призначенні інших пільг.

Повідомляємо, що записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнято працівника, виконуються відповідно до найменування професій і посад, зазначених у Класифікаторі професій ДК 003:2010 та відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників.

А відтак керівники підприємств, оформляючи кадрову документацію (трудові книжки, накази, штатні розписи тощо), мають записувати назви посад відповідно до Класифікатора професій.

ГУ Держпраці у Львівській області

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (10)
123456
01.08.2018
А згідно якого нормативного акту чи закону професія робітника повинна відповідати назві в Класифікаторі професій?
123 123456
01.08.2018
Про обовя′зкову відповідність найменувань посад працівників назвам посад, наведеним у Класифікаторі № 327 йдеться в абзаці 3 пункту 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. N 58.
Оля
01.08.2018
Может кто-то подсказать, есть ли код для Оператора машинной вышивки или как правильно переименовать, чтобы соответствовало классификатору?
Мирося
01.08.2018
Чи має право кадровик писати у трудовій книзі про невідповідність займаній посаді начальника відділу з переводом на нижчу посаду
Віта
01.08.2018
В класифікаторі є, навіть, професія - ХІРОМАНТ. А я б ще одну додала - хЕромант, для наших шановних законотворців
Олег
01.08.2018
Ці наші "путати" помішані на усяких класифікаторах
Ольга
03.08.2018
Посади з потолка не беруться, то чому одні нормативні акти не відповідають іншим?
Ірина
07.08.2018
Як всегда, требования опережают законодавчу базу.В звіт за серпень бухгалтерам треба вносити посади згідно класифікаторів, а ніяких роз"яснень,тільки як всегда угроза штрафа ми та відповідальність бухгалтерів за невірні дані.
юлія
07.08.2018
допоможіть будьласка: по типовим штатам територіальних центрів соц обслуговування є посада заступника директора. а в класифікаторі тільки заступники керівників управлінь. як правильно визначити код по класифікатору якщо це комунальна установа
Тетяна
09.10.2018
Доброго дня. Допоможіть розібратися.
З 1 жовтня 2015 р. з національного класифікатора України ДК 003:2010 виключено професії "начальник штабу цивільного захисту" та "начальник штабу цивільної оборони" та доповнено професіями "фахівець із цивільної оборони" та "фахівець з питань цивільного захисту".
У штатному розписі нашої установи зараз є професія "начальник штабу цивільної оборони" так, як штатний розпис розробляється на підставі Типових штатних нормативів ПТНЗ (в цих нормативах також є професія "начальник штабу цивільної оборони", тобто назва професії не змінена).
Зараз склалася ситуація, що змінити свій штатний розпис не можемо, так як не змінено Типовий штатний розпис, а прийняти працівника на посаду згідно нашого штатного не можемо, так як такої посади немає у класифікаторі.
Як правильно, на яку посаду прийняти працівника, щоб не було проблем із здачею звіту у пенсійний фонд?

Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі