Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.06.24
1035 0
Друкувати
Обране

Переваги для роботодавців при працевлаштуванні осіб з інвалідністю

Поряд із законодавчими нормативами стосовно працевлаштування осіб з інвалідністю держава також заохочує роботодавців різними видами підтримки.

 Зокрема, це фінансова підтримка з цільовим призначенням плюс наявні пільги при оподаткуванні та оплаті праці співробітників з інвалідністю, а саме:

  • фінансова допомога, дотації та позики від держави на створення і переоснащення робочих місць для осіб з інвалідністю;
  • сплата єдиного соціального внеску за пільговою ставкою – 8,41 % (замість 22%);
  • компенсація 50 % фактичних витрат на оплату праці для осіб з інвалідністю;
  • пільгове оподаткування для громадських об’єднань осіб з інвалідністю, які наймають працівників з обмеженими можливостями.

Роботодавець може розраховувати на отримання від держави дотації у розмірі до 40 мінімальних заробітних плат (станом на 1 червня 2024 року це 320 000 грн), якщо він створить спеціальне робоче місце для особи з інвалідністю, яку зареєстровано у державній службі зайнятості в якості безробітної.

В цьому випадку передбачається що на робочому місці відбудеться пристосування устаткування і технічного обладнання під людину з інвалідністю або пристосування обладнання на ділянці виробничої площі під потреби зазначеної особи.

Роботодавець також може претендувати на дотацію у розмірі 100 мінімальних заробітних плат (800 000 грн станом на 1 червня 2024 року), якщо робоче місце для особи або осіб з інвалідністю створюється шляхом встановлення відповідного технічного обладнання як основного так і додаткового устаткування.

Фінансова допомога компаніям та фізичним-особам-підприємцям, які використовують найману працю і наймають людей з інвалідністю, надається державою як на поворотній, так і безповоротній основі. Цільові позики на створення робочих місць для осіб з інвалідністю  надаються державою на безвідсотковій основі.

Бюджетні кошти також виділяються і для проведення перекваліфікації та професійної реабілітації осіб з інвалідністю, а також на покриття, протягом певного періоду часу, витрат по оплаті праці такого співробітника.

Східне міжрегіональне управління Держпраці

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі