Робота за сумісництвом стає основним місцем роботи. Як оформити
Проте, може виникнути ситуація, коли необхідно змінити характер трудових відносин з сумісництва на основне місце роботи.
Згідно із частиною першою статті 32 КЗпП переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 КЗпП, та в інших випадках, передбачених законодавством.
Пунктом 31 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.92 р. N 9 "Про практику розгляду судами трудових спорів" передбачено, що переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.
У зв'язку з цим, якщо працівник залишиться працювати на тій самій посаді в межах підприємства, переведення у розумінні статті 32 КЗпП, на думку фахівців Міністерства соціальної політики, не може бути застосовано (див. лист від 18.10.2017 р. N 446/0/22-17/134).
У такому випадку Мінсоцполітики радить звільнити працівника з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором.