Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.07.18
11478 5
Друкувати
Обране

Робота за сумісництвом стає основним місцем роботи. Як оформити

Відповідно до частини другої статті 21 КЗпП працівник має право працювати на одному або одночасно на декількох підприємствах. Це дозволяє працівникам, крім укладання трудового договору за основним місцем роботи, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Проте, може виникнути ситуація, коли необхідно змінити характер трудових відносин з сумісництва на основне місце роботи. 

Згідно із частиною першою статті 32 КЗпП переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 КЗпП, та в інших випадках, передбачених законодавством.

Пунктом 31 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.92 р. N 9 "Про практику розгляду судами трудових спорів" передбачено, що переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.

У зв'язку з цим, якщо працівник залишиться працювати на тій самій посаді в межах підприємства, переведення у розумінні статті 32 КЗпП, на думку фахівців Міністерства соціальної політики, не може бути застосовано (див. лист від 18.10.2017 р. N 446/0/22-17/134).

У такому випадку Мінсоцполітики радить звільнити працівника з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором.

buhgalter911.com

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
5
Анна
27.07.2018
При цьому треба не забути подати Повідомлення про приймання працівника до Податкової.
Вопрос
27.07.2018
А если поступить следующим образом - человека увольняют на основном месте работы, а по месту совместительства его переводят с 0,5 ставки, например, приказом на полную ставку?
Анна Вопрос
27.07.2018
Працівник не має права працювати за сумісництвом, не маючи основного місця роботи. Отже його потрібно звільнити такаж і з роботи за сумісництвом і слідуючим днем прийняти на основне місце на повну ставку.
Любов
30.07.2018
Проте, Мінсоцполітики у листі від 14.04.2017 р. № 8185/0/2-17/13 вказує: обов’язку роботодавця перевіряти факти укладання та припинення трудового договору за основним місцем роботи законодавство про працю не містить. Тобто роботодавець при працевлаштуванні зовнішнього сумісника не зобов’язаний перевіряти наявність у нього основного місця роботи. Роботодавець не має права відмовити працівнику у прийнятті на роботу за сумісництвом через відсутність у нього інформації про наявність основного місця роботи.
Лариса
02.01.2019
А якщо працівник відмовляється звільнятися? Це добре, коли йому ще компенсація припадає, а коли є невідпрацьована до повної відбута відпустка за сумісництвом? Чи захоче він повертати кошти? По-моєму, це не правильне вирішення питання!
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі