Щодо кваліфікаційних вимог до посади старости та посадової інструкції

Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон України) визначено загальні засади діяльності та статус старости в органах місцевого самоврядування.


Відповідно до статті 141 Закону України староста є посадовою особою місцевого самоврядування. Права та обов'язки, порядок його звітності, інші питання, пов'язані з діяльністю старости, визначаються у Положенні про старосту, яке затверджується сільською, селищною, міською радою відповідної об'єднаної територіальної громади.

Законом України не визначено кваліфікаційних вимог (рівень освіти, фах, стаж відповідної роботи) до посади старости.

Відповідно до Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, які вміщено до Випуску 1 "Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності" (розділ 1 "Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців" (далі - Випуск 1), затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 р. N 336, посадові інструкції складаються для працівників усіх посад, що передбачені в штатному розписі. Виняток можуть становити окремі посади керівників, правове положення яких визначено в Статуті (положенні) підприємства, установи, організації або відповідного підрозділу, де зазначено основні завдання, обов'язки, права і відповідальність за виконання покладених на них функцій.

Таким чином, оскільки посада старости є виборною та діє він згідно з відповідним Положенням про старосту, затвердженим в установленому порядку, то, на нашу думку, посадова інструкція на цю посаду не складається.

Лист Мінсоцполітики від 05.09.2016 р. N 477/13/116-16

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (3)
Наталія
16.11.2016
Доброго дня, скажіть будь-ласка, на протязі якого періоду об'єднана громада має зробити вибори старост (тому на даний час в.о.старости)? І чи може бути у старости помічник - діловод?
ірина Наталія
01.02.2017
Наталю! все залежить від ради отг! якщо депутати захочуть то вибори можна провести аж одночасно з наступними місцевими виборами. я - в.о. старости і в мене є діловод.
Інна
01.06.2017
Скажіть будь-ласка а діловод як оформлений на роботі, взяли в штат чи може по цивільно-правовому договору?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі