Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.12.15
5913 4
Друкувати
Обране

Сьоме засідання робочої групи по Трудовому кодексу: трудові книжки залишаються

У ході чергового, сьомого засідання робочої групи з підготовки проекту Трудового кодексу України до другого читання, що відбулось 24 грудня, відхилено пропозиції низки народних депутатів до ст. 40 проекту, якими пропонувалосярозширити встановлення випробувального строку для неповнолітніх працівників та випускників профтехучилищ і вузів, які вперше приймаються на роботу, а також переможців конкурсу на вакантну посаду.

Відхилено також поправку стосовно того, що припинення трудових відносин з працівником у випадку визнання судом недійсним трудового договору можна проводити на підставах, не передбачених ст. 47 проекту ТК. Дійшли спільного рішення, що у випадках, коли трудовий договір визнано недійсним, роботодавець повинен звільняти працівника за скороченням, що для останнього є більш вигідною підставою звільнення. 

Підтримано важливу поправку народних депутатів про те, що визнання недійсним трудового договору, або окремих його умов не звільніє роботодавця від обов’язку провести усі необхідні виплати працівнику за час фактичного виконання ним роботи. 

Робоча група захистила норму ч.2 ст. 49 проекту ТК, в якій передбачається, що у разі відмови роботодавця надати працівнику роботу відповідно до укладеного трудового договору, працівник має право на визнання трудових відносин такими, що виникли саме з дня, визначеного трудовим договором, зі стягненням заробітної плати у розрахунку тарифної ставки окладу до дня початку роботи. Тобто якщо людину прийняли на роботу, а роботу не дають – це не провина працівника. Робоча група відхилила відповідну негативну поправку. 

Головна дискусія засідання виникла навколо пропозицій групи народних депутатів у кількості 20 осіб, які пропонували виключити зі ст. 51 «Документи та відомості про особу, що подаються під час прийняття на роботу» обов’язкове надання трудової книжки. 

- Це означало би повне вилучення з ділового обороту на підприємствах такого важливого документу як Трудова книжка, - акцентував заступник Голови робочої групи Сергій Українець, - саме у трудовій книжці міститься інформація про трудове життя працівника, трудову практику, його кваліфікаційне зростання, про наявність роботи у важких, шкідливих та небезпечних умовах, що в результаті має значення для наступного призначення пенсії. 

Робоча група обговорила цю пропозицію и в результаті вона була відхилена, оскільки без запровадження державного електронного реєстру даних про кожного працівника, якого зараз ще немає, і на створення якого потребується біля 2-3 років, вилучення трудових книжок може призвести до порушення прав працівників, - вважає профспілковий представник. 

Нагадаємо, що рішення ухвалюються робочою групою більшістю голосів – в робочій групі по доопрацюванню проекту ТК 38 осіб, 3 з яких представляють позицію профспілок. 

Наступне засідання робочої групи планується провести 21 січня 2016 року.

 

Прес-центр ФПУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
оксана
29.12.2015
странно, Еще у кого то мозги и здравый смысл присутствуют?
коля
21.01.2016
Треба провести "ліквідацію" усіх державних бюджетних установ, щоб позвільняти з роботи за п.1 ст.40 КЗпП тих працівників, котрі заважають головбухам розкрадати бюджетні кошти.
коля
23.01.2016
Багато українців взагалі не мають ні зарплати, ні пенсії; звільнені з роботи ще режимом Януковича у зв"язку з так званими "ліквідаціями" держустанов; по декілька років живуть на утриманні своїх родичів та перебиваються випадковими підробітками.
коля
06.02.2016
Коли бухгалтерія із ваших заробітних плат відраховує профспілкові внески, ви думаєте, що натомість профспілка захистить вас від незаконного звільнення. Приблизно раз на 7--9 років у кожній держустанові проводиться так звана "ліквідація" (держустанова змінює код ЄДРПОУ без скорочення посад). Якщо керівник захоче звільнити вас з роботи під час цієї псевдоліквідації, то згода профспілки на ваше звільнення не потрібна, адже формально установа і весь штат ліквідується. (Читайте ст.40 КЗпП України). Навіть якщо ви пропрацювали у цій держустанові десятки років і стільки ж років з ваших зарплат відраховувались профспілкові внески, ніякий суд вас на роботі не поновить, оскільки та держустанова, де ви працювали, формально ліквідується без правонаступництва. То чи варто кожен місяць віддавати дармоїдам частину своєї зарплати у вигляді профспілкових внесків?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі