Сумісник стає основним працівником: нюанси оформлення

Бухгалтера, який працює на підприємстві на умовах сумісництва, хочуть оформити на цю посаду на основне місце роботи. Як правильно це зробити?


Бухгалтер, як і будь-який найманий працівник, має право укласти трудовий договір на одному або одночасно декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 Кодексу законів про працю України, далі − КЗпП).

Укладення трудового договору (у тому числі за сумісництвом) оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування співробітника на роботу (ст. 24 КЗпП).

Нагадаємо, трудові книжки працівників ведуться тільки за місцем основної роботи (пп. 1.5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р . № 58, далі − Інструкція № 58).

Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом. Робота за сумісництвом, яка оформлена в установленому порядку, у трудовій книжці зазначається окремим рядком (абз. 17 пп. 2.14 Інструкції № 58).

Якщо працівник працює за сумісництвом, але звільняється з основного місця роботи, робота за сумісництвом може стати основним місцем роботи.

Переведення з місця роботи за сумісництвом на основне місце роботи чинним законодавством не передбачено. На думку Мінсоцполітики, якщо працівник лишається працювати на тій самій посаді в межах підприємства, то переведення в розумінні ст. 32КЗпП не може бути застосовано (лист Мінсоцполітики України від 14.06.2016 р. № 121/06/187-16).

Оскільки робота за сумісництвом виконується на підставі трудового договору, то з працівником за його заявою розривається трудовий договір про роботу за сумісництвом і укладається новий − про роботу на підприємстві на певній посаді шляхом видання наказу про це.

Якщо за основним місцем роботи до трудової книжки працівника не внесено запис про роботу за сумісництвом, то не вноситься і запис про звільнення (лист Мінсоцполітики України від 28.03.2013 р. № 2-1/06/187-13).

У разі звільнення з основного місця роботи у трудову книжку вноситься запис про звільнення за основним місцем роботи. На місці роботи за сумісництвом видається наказ про прийняття на основне місце роботи, на підставі якого робиться запис у трудовій книжці.

DeVisu.ua

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (3)
Вера
03.11.2016
И при этом надо не забыть подать уведомление в налоговую о приеме на работу.
Коля
03.11.2016
Чи може сумісник перед звільненням використати відпустку ? Саме використати відпустку, а не просто отримати відпусткову компенсацію?

Коля Коля
04.11.2016
Думаю, що якби на подібні конкретні питання існували конкретні відповіді, то не було б місця корупції у державі. А так виходить, що вирішення питання залежить від чиновника-посадовця, а далі все зрозуміло: не підмажеш - не поїдеш. Тобто, напрошується висновок, що корупція, хабарництво та казнокрадство навмисно закладені в основу законодавства.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі