2643 7

У яких випадках необхідна згода профспілкового органу на звільнення працівника?

Статтею 43 КЗпП України передбачено розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника).

Розірвання трудового договору з підстав, передбачених пунктами 1 (крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації), 2-5, 7 статті 40 пунктами 2 і 3 статті 41 цього Кодексу, може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника) первинної профспілкової організації, членом якої є працівник.

Власник або уповноважений ним орган звертається з обґрунтованим письмовим поданням про розірвання трудового договору до виборного органу первинної профспілкової організації, членом якої є працівник. Виборний орган розглядає його у п'ятнадцятиденний строк обґрунтоване письмове подання власника або уповноваженого ним органу про розірвання трудового договору з працівником.

Подання має розглядатися у присутності працівника, на якого воно внесено. Розгляд подання у разі відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника від його імені може виступати інша особа, у тому числі адвокат.

Якщо працівник або його представник не з'явився на засідання, розгляд заяви відкладається до наступного засідання у межах строку, визначеного частиною другою цієї статті. У разі повторної неявки працівника (його представника) без поважних причин подання може розглядатися за його відсутності.

У разі відсутності виборний орган первинної профспілкової організації згоду на розірвання трудового договору надає профспілковий представник,

Виборний орган первинної профспілкової організації повідомляє власника або уповноважений ним орган про прийняте рішення у письмовій формі в триденний строк після його прийняття. У разі пропуску цього строку вважається, що виборний орган первинної профспілкової організації (профспілковий представник) дав згоду на розірвання трудового договору.

Рішення виборного органу про відмову в наданні згоди на розірвання трудового договору повинно бути обґрунтованим. Власник або уповноважений ним орган має право розірвати трудовий договір не пізніш як через місяць з дня одержання згоди виборного органу

Якщо розірвання трудового договору з працівником проведено власником або уповноваженим ним органом без звернення до виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника), суд зупиняє провадження по справі, запитує згоду виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) і після її одержання або відмови виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) в надання згоди на звільнення працівника (частина перша цієї статті) розглядає спір по суті.

Профспілка працівників освіти і науки України

 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (7)
Коля
08.08.2016
Для того, щоб позвільняти невгодних працівників законодавством передбачено наступне. У кожній держустанові регулярно проводиться процедура так званої "ліквідації" ( фактично держустанова після переобліку змінює код ЄДРПОУ без скорочення посад). Якщо керівник захоче звільнити вас з роботи під час цієї "ліквідації", то ніяких прав на залишення на роботі у вас немає і згода профспілки на ваше звільнення не потрібна. (Читайте ст.40 КЗпП України). Навіть якщо ви пропрацювали у цій держустанові десятки років і стільки ж років з ваших зарплат відраховувались профспілкові внески, ніякий суд вас на роботі не поновить, оскільки та держустанова, де ви працювали, формально "ліквідується" без правонаступництва. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Особисто я вважаю, що "ліквідація" держустанов є законодавчо закріпленим шахрайством, а вивільнені працівники, як правило, це ті, що заважають своєму начальству законно розкрадати бюджетні кошти.
Коля Коля
08.08.2016
Точніше: вивільнені працівники, як правило, це ті, що законно заважають своєму начальству розкрадати бюджетні кошти.
Наталья
08.08.2016
Коля очередной бред, надоело читать.
Коля Наталья
08.08.2016
Мы можем заключить пари, что мною написана чистая правда. Если сумма пари будет приличной, то я представлю письменные доказательства (официальные документы) или укажу, где они находятся.
Тетяна Коля
09.08.2016
із письмовими доказами йдіть у правоохоронні органи або запросіть "приличную сумму" у тих, на кого маєте ці докази І нарешті перестаньте писати у всих коментарях одне й теж!
Коля Тетяна
10.08.2016
Я пишу тільки правду, а хто каже, що це "бред", то я пропоную поспорити. А Ви, мабуть, і самого коментаря - то не читали, а влізли у чужу суперечку.
Коля Тетяна
10.08.2016
Крім того, "правоохоронні органи" у нас залежать від влади, а це значить, що узаконені шахрайства і обмани вони не розглядають. Бо інакше б кожен безробітний міг би поскаржитись правоохоронцям, що держава йому штучно і безпідставно приписує дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів.