Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.10.20
2990 1
Друкувати
Обране

Як оформити декретну відпустку на родича?

Мін’юст на своїй сторінці у facebook нагадує, що декретна відпустка – не лише для мами.

Піти в декрет може також будь-який інший родич, який фактично доглядає за малюком. Це може бути тато, дідусь, бабуся, інші родичі, опікун, один із прийомних батьків.

Для того щоб оформити відпустку для догляду за дитиною вказані вище особи повинні надати за місцем своєї роботи такі документи:

  • заяву про надання відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • довідку про те, що мама дитини не скористалася правом на таку відпустку за своїм місцем роботи (навчання, служби) і не претендує на допомогу, або вийшла на роботу до закінчення терміну відпустки і виплати по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати);
  • документ, що підтверджує родинний зв’язок працівника, який бажає оформити відпустку, з дитиною.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку надається повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Крім того, як мама, так і інші родичі можуть продовжити декрет до досягнення дитиною 6 років. Але без збереження заробітної плати та тільки за медичними показниками, якщо малюк потребує домашнього догляду.

Для цього слід подати роботодавцю такі документи:

  • медичний висновок – видається за формою первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про необхідність дитини (дитини з інвалідністю) у домашньому догляді». Мінімальний термін дії довідки – 6 місяців;
  • письмова заява особи.

 

Джерело:
Міністерство юстиції України
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
керр
26.10.2020
з липня 2014 р. така мама не може претендувати на таку допомогу, бо вона законодавством не передбачена, за цей час у мінюсті мали б знати. Оформлення догляду на іншу особу, яка працює за трудовим договором особу уже практично не передбачає з'ясування питання виплати допомоги на догляд... і не потрібно використовувати слова, які не передбачені законодавством України - "декрет")
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі