Інформація по темі "" | Публікації по тегу
04.10.19
14765 9
Друкувати
Обране

Які документи цікавлять ФСС під час перевірки

Одним з головних та пріоритетних завдань Фонду соцстраху є своєчасне надання матеріального забезпечення застрахованим особам, разом з тим, на органи Фонду покладено повноваження здійснювати контроль за їх правомірним використанням.

Контрольно-ревізійна робота в органах Фонду є важливим інструментом управління як системою соціального страхування в цілому, так і зокрема, засобом підвищення ефективності функціонування Фонду соцстраху.

Всі аспекти організації та проведення перевірок з питань соціального страхування передбачені Інструкцією «Про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження», затвердженою постановою правління Фонду від 22.12.2010 р. № 29, яка набула чинності з 11.04.2011 року.

Перевірки правомірного та цільового використання страхових коштів проводяться органами Фонду у 2019 р. відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Перевірки страхувальників мають сприяти забезпеченню виконання ними норм чинного законодавства з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме правильності та обґрунтованості використання страхових коштів, своєчасному поверненню страхових коштів, забезпеченню ефективного контролю за їх використанням. Такі перевірки страхувальників здійснюються в установах і організаціях незалежно від форми власності, у суб’єктів малого підприємництва, які використовують працю найманих працівників.

Перевірки здійснюються посадовими особами органів Фонду за місцезнаходженням страхувальника або в приміщенні відділення Фонду за пропозицією страхувальника та за умови надання ним всіх необхідних документів для проведення перевірки.

Періодичність проведення планових перевірок визначається залежно від таких критеріїв, як наявність (відсутність) витрат, заборгованості по коштах Фонду, кількості працівників, росту витрат коштів Фонду в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Планові перевірки проводяться згідно з планами–графіками органу Фонду. Перевірці підлягають документи за звітні періоди поточного та попередніх років, за які не здійснювалася перевірка.

Фонд соціального страхування України має право перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання страхових коштів роботодавцем, здійснювати аналіз даних, зазначених у звітності, заяві-розрахунку страхувальника по коштах Фонду.
Активну участь у перевірках, яку здійснюють працівники Фонду, мають брати члени комісії із соціального страхування підприємства, яка безпосередньо на підприємстві є органом, що розпоряджається використанням коштів Фонду та забезпечує контроль за їх цільовим використанням.

Об’єктами ревізій під час проведення контрольних заходів органами Фонду у страхувальників є:

• протоколи засідань комісії (рішення уповноваженого) із соціального страхування підприємства;

• заяви-розрахунки для фінансування матеріального забезпечення застрахованих осіб за кошти Фонду;

• листки непрацездатності;

• копії посвідчень осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС, учасників війни та інші документи, щопідтверджують їх право на пільги щодо оплати листків непрацездатності;

• трудові книжки та «Індивідуальні відомості про застраховану особу» (форма № ОК-7-з) — для обчисленнятривалості страхового стажу;

• табелі обліку використання робочого часу, графіки змінності;

• розрахунково-платіжні відомості.

Оскільки значна частина коштів Фонду витрачається на фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності і допомоги по вагітності та пологах застрахованим особам, ревізори Фонду ретельно перевіряють не тільки розрахунки цих видів допомоги, а й порядок заповнення листків непрацездатності, які є підставою для нарахування допомоги.

Велика кількість порушень порядку видачі, продовження листків непрацездатності та їх оформлення завдає значних фінансових збитків бюджету Фонду.

Звертаємо увагу керівників, головних бухгалтерів та голів комісій (уповноважених) із соціального страхування підприємств, установ та організацій на досконале вивчення, опрацювання законодавчої бази Фонду та необхідність неухильного дотримання страхувальниками вимог Закону України №1105.

А. Вавро, головний спеціаліст по роботі із страхувальниками Підволочиського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області. 

Підволочиського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
9
911
04.10.2019
Питання - чи може фсс перевіряти лікарняні по яких не було фінансування?
Бухгалтер ЗП 911
04.10.2019
У нас непрофінансовані лік листи не перевіряли, знайшли два лікарняних, де був відсутній штамп лікарняного закладу, не прийняли до заліку, 50% штраф, 255 грн штраф на головного бухгалтера, все, як завжди.
Інна
04.10.2019
Та зробіть єдину базу контролю листків непрацездатності....перевіряйте лікарні...поліклініки...які видають такі лікарняні листи....при отриманні заявки перевірте відповідність нарахування.....чому все повинно лягати на плечі бухгалтерів!!!!!!!!!!????????????
jurexgroup Інна
06.10.2019
100% А то и нарахування правильно зроби, і звітність оформи, ще й перевір всі штампікі та печатки за лікарями.
зея
08.10.2019
Чому за все відповідає бухгалтер, а не лікар, який затверджує виписаний регістратурою лікарняний лист і там вже є помилки в оформленні.Коли повертаємо лікарняний на виправлення - в лікарнях багато шуму про неправомірність дій бухгалтера. Але перевірки у бухгалтера. а не в лікарні.
Наталія
08.10.2019
Лікарня постійно щось не дописує.
Вікторія Наталія
10.10.2019
Вони у зговорі з ФСС....transparent_pxl.png
Валентина Вікторія
01.07.2020
Точно у зговорі
71
14.02.2020
Якщо працівник оформив в лікарні лікарняний, але продовжував ходити на роботу. Лікарняний не здав, в табелі вихододні. Чи виявить перевірка фсс?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі