Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.06.12
2033 0
Друкувати
Обране

Минсоцполитики: о порядке учета рабочего времени при переносе рабочих дней

Министерство социальной политики Украины в письме от 15.05.2012 г. № 155/13/133-12 о перенесении рабочих дней на выходные сообщило следующее.

Решение о переносе рабочих дней, которое приняло руководство предприятия:

— вносит изменение в график работы предприятия и норму продолжительности рабочего времени в рамках месяца;

— не вносит изменений в годовую продолжительность рабочего времени, фонд заработной платы, объемы производства, поступления бюджетных средств.

Соответственно, все действия относительно предоставления отпусков, выхода на работу могут осуществляться по измененному графику работы предприятия.

Пример:

Если приказом на предприятии 09.03.2012 г. был установлен выходным, а 03.03.2012 г. — рабочим, то работники, находившиеся в такой выходной в отпусках, должны работать согласно установленному графику рабочего времени, то есть 03.03.2012 г. для них должен быть рабочим.

Как результат, продолжительность установленного рабочего дня в субботу должна соответствовать продолжительности рабочего дня, который отрабатывается.

На основании приказа о переносе рабочих дней в табеле учета использования рабочего времени 9 марта должен отмечаться выходным, а 3 марта — рабочим (проставляются часы (дни) работы).

Общий вывод. Отсутствие работника на работе в установленный рабочий день:

— без уважительной причины может квалифицироваться как прогул;

— по уважительной причине должно подтверждаться соответствующим документом (листок нетрудоспособности, приказ о предоставлении отпуска).Тризуб.jpg


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.05.2012 р. № 155/13/133-12


Про перенесення робочих днів на вихідні


<...>

Відповідно до частини четвертої статті 67 Кодексу законів про працю України з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів (стаття 73), а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Так, відповідно до вищезазначеної статті Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 28.11.2011 р. № 1210-р «Про перенесення робочих днів у 2012 році». Зокрема, зазначеним розпорядженням передбачено для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, перенести робочий день з п’ятниці 9 березня 2012 року на суботу 3 березня 2012 року.

Оскільки зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем самостійно шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.

Тобто роботодавець сам вирішує питання щодо перенесення робочих днів. Він може перенести робочі дні так, як рекомендує Кабінет Міністрів України, може перенести на інші дні, а також може взагалі не переносити робочих днів.

Прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства, установи, організації та норму тривалості робочого часу у місяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днів.

Проте зазначене рішення не спричиняє зменшення тривалості робочого часу впродовж року, фонду заробітної плати, обсягів виробництва, надходжень бюджетних коштів і т. п.

Відповідно до зазначеного всідії щодо надання відпусток, виходу на роботу мають здійснюватися по зміненому у зв’язку з перенесенням робочих днів графіку роботи підприємства.

Якщо на підприємстві, в установі, організації наказом роботодавця день 9 березня 2012 року був встановлений вихідним, а день 3 березня 2012 року — робочим, то працівники, які перебували в установлений наказом вихідний день у відпустках, мають працювати відповідно до встановленого графіка робочого часу, тобто день 3 березня 2012 року для них має бути робочим.

При цьому тривалість встановленого робочого дня у суботу має дорівнювати тривалості робочого дня, за який проводиться відпрацювання.

На підставі наказу про перенесення робочих днів у табелі обліку використання робочого часу день 9 березня має відзначатися як вихідний, а 3 березня — як робочий (проставляються години (дні) роботи).

Якщо працівник був відсутній на роботі у встановлений робочий день без поважної причини, то це може кваліфікуватися як прогул. Відсутність працівника на роботі у робочі дні з поважної причини має підтверджуватись відповідним документом (листок непрацездатності, наказ про надання відпустки і т. п.).

Директор Департаменту О. Товстенко

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі