309 0

Включаются ли в налоговый кредит суммы НДС, уплаченные в связи с приобретением товаров за счет бюджетных средств?

Спеціалісти Міндоходів в ЄБПЗ відповіли на таке запитання: чи має право платник податку на включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених у зв’язку із придбанням товарів/послуг, ОФ, які використовуються в його господарській діяльності, у разі придбання їх за рахунок бюджетних коштів, що надійшли йому у вигляді субсидій та поточних трансфертів? 

Податківці нагадали визначення таких термінів:

субсидії — усі невідплатні поточні виплати підприємствам, які не передбачають компенсації у вигляді спеціально обумовлених виплат або товарів і послуг в обмін на проведені платежі, а також видатки, пов’язані з відшкодуванням збитків державних підприємств;

трансфертні платежі — невідплатні та безповоротні платежі, які не є придбанням товарів або послуг, наданням кредиту чи виплатою непогашеного боргу.


Згідно з п.п. 135.5.10 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) суми дотацій, субсидій, капітальних інвестицій із фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування або бюджетів, отримані платником податку, включаються до інших доходів такого платника податку.


Таким чином, податківці пояснюють, що товари/послуги, основні фонди, придбані за рахунок бюджетних коштів, які надійшли платнику податку у вигляді субсидій та поточних трансфертів, вважаються придбаними безпосередньо платником (за умови, що такі кошти включені до доходів платника податку), і суми ПДВ, сплачені при їх придбанні, можуть бути включені до складу податкового кредиту за умови дотримання інших вимог щодо формування податкового кредиту, встановлених нормами ПКУ. 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)