Налоговики напомнили об ответственности за несвоевременную уплату ЕСВ

ГУ Міндоходів у м. Києві нагадує, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платникаТак, за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ накладається штраф у розмірі 10% несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЄСВ, а на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення.


Зверніть увагу, що суми ЄСВ, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені законом, є недоїмкою.


У свою чергу зазначимо, що в межах ЄСВ потрібно орієнтуватися лише на Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон), оскільки в цій частині він має пріоритет над іншими нормативними актами. У зв’язку з цим, ЄСВ-штрафи є страховими коштами (як і сам ЄСВ). При цьому до грошових зобов’язань за Податковим кодексом України (далі — ПКУ) ці суми ніякого відношення не мають. Для визначення порядку їх накладення, стягнення тощо слід використовувати Закон, не звертаючись до ПКУ.


Також податківці нагадали, що за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу:

— за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі, яка не перевищує 300 нмдг (5100 грн), — від 25 до 50 нмдг (від 425 до 850грн). За повторне протягом року вчинення таких дій — від 100 до 300 нмдг (від 1700 до 5100 грн);

— за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі більше 300 нмдг (5100 грн) — від 50 до 100 нмдг (від 850 до 1700 грн). За повторне протягом року вчинення таких дій — від 100 до 300 нмдг (від 1700 до 5100 грн).

Детально про ЕСВ-штрафи читайте в тематичному номері газети «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 75.  

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі