UA | RU

Заполняем правильно декларацию по НДС в рамках договора о разделе продукции. Объясняют налоговики

Міндоходів у листі від 10.09.2013 р. № 10803/6/99-99-19-04-02-15 розглянуло порядок заповнення інвестором (оператором) декларації з ПДВ у межах виконання Угоди про розподіл продукції.  Нагадаємо, що операції з вивезення за межі митної території України товарів та інших матеріальних цінностей, які раніше були придбані інвестором на митній території України для виконання угоди, оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою.


Важливо! Платник податку — інвестор (оператор), який веде окремий податковий облік, пов’язаний із виконанням угоди про розподіл продукції, подає податкову звітність за результатами такої діяльності з відміткою «Угода про розподіл продукції від _________ № _____» та зазначає назву Угоди.


Податківці зазначають, що операції з постачання на митній території України компенсаційної та/або прибуткової продукції, набутої інвестором (оператором) у власність унаслідок її розподілу за угодою про розподіл продукції, та прибуткової продукції, належної державі та переданої інвестору (оператору) для подальшого продажу, відображаються у графі 1 розділу 1 декларації.


У разі якщо інвестор (оператор) отримує на митній території України від нерезидента послуги, які призначені для виконання угоди про розподіл продукції, то в податковій декларації за звітний період, в якому такі послуги були отримані, обсяг наданих послуг інвестору відображається ним у колонці А графи 7 розділу I, при цьому колонка «Б» не заповнюється.


Зверніть увагу, що в наступному звітному періоді обсяг таких послуг переноситься інвестором до колонки А графи 12.4 розділу II декларації, при цьому колонка «Б» також не заповнюється.


Операції з придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) з ПДВ на митнійтериторії України товарів/послуг та необоротних активів з метою їх використання виключно у межах угоди про розподіл продукції відображаються у рядку 10.1 розділу II декларації, а операції з увезення товарів на митну територію України, під час яких ПДВ не справлявся, призначених для виконання угоди про розподіл продукції, — у графі 12.3 розділу II.


Детально про всі тонкощі заповнення декларації з ПДВ читайте в тематичному номері газети «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 77.  

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі