Налоговики ответили на важные вопросы относительно уплаты ЕСВ

15 жовтня 2013 року Міндоходів спільно із журналом «Заработная плата»/«Заробітна плата» проведено пряму телефонну лінію на тему «Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Пропонуємо вашій увазі на найбільш злободенні на запитання. 1. Чи потрібно з органами Міндоходів на місцях по-новому укладати договори для подання звітності в електронній формі?

Якщо звіти в електронному вигляді подавалися до органів Пенсійного фонду, то жодних договорів щодо подання звітності укладати з органами доходів і зборів не потрібно. Договір укладається лише у випадку, коли звіт планується вперше подати в електронному вигляді. Після активації рахунків з обслуговування єдиного внеску з 1 жовтня 2013 року сплату необхідно здійснювати на відповідні рахунки органів доходів і зборів.


2. Єдиний внесок, утриманий із зарплати працівників і нарахований на фонд оплати праці, необхідно сплачувати разом одним платіжним дорученням чи окремими?

Нарахування та утримання єдиного внеску з фонду заробітної плати сплачуються одним платіжним дорученням. Для зручності можна подавати два платіжних доручення, але все одно сплачувати слід на один рахунок.


3.Чи можуть не подавати звітність підприємства, які не провадять діяльність?

Відповідно п. 2.13 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 454, якщо юридичні особи не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт до органів доходів і зборів ними не подається.


4. Підприємство у жовтні при виплаті зарплати за другу половину місяця сплатило єдиний внесок на рахунки Пенсійного фонду. Їх будезараховано в рахунок сплати внеску за вересень чи потрібно писати заяву про «перекидання» цих сум?

Суми єдиного внеску, помилково сплачені на рахунки органів Пенсійного фонду, органами Державної казначейської служби України будуть переакредитовані на рахунки органів доходів і зборів.


5. Чи повинне підприємство у платіжному дорученні при отриманні коштів на зарплату у призначенні платежу окремо зазначати суму єдиного внеску, утриманого з працівників, та окремо — нарахованого на заробітну плату?

Ні, обов’язково їх розділяти в розрізі сум не потрібно. Але це краще робити для цілей аналітичного обліку. Крім того, банку буде зручніше контролювати сплату єдиного внеску. 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі