Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.10.13
738 0
Друкувати
Обране

Налоговики ответили на важные вопросы относительно уплаты ЕСВ

15 жовтня 2013 року Міндоходів спільно із журналом «Заработная плата»/«Заробітна плата» проведено пряму телефонну лінію на тему «Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Пропонуємо вашій увазі на найбільш злободенні на запитання. 



1. Чи потрібно з органами Міндоходів на місцях по-новому укладати договори для подання звітності в електронній формі?

Якщо звіти в електронному вигляді подавалися до органів Пенсійного фонду, то жодних договорів щодо подання звітності укладати з органами доходів і зборів не потрібно. Договір укладається лише у випадку, коли звіт планується вперше подати в електронному вигляді. Після активації рахунків з обслуговування єдиного внеску з 1 жовтня 2013 року сплату необхідно здійснювати на відповідні рахунки органів доходів і зборів.


2. Єдиний внесок, утриманий із зарплати працівників і нарахований на фонд оплати праці, необхідно сплачувати разом одним платіжним дорученням чи окремими?

Нарахування та утримання єдиного внеску з фонду заробітної плати сплачуються одним платіжним дорученням. Для зручності можна подавати два платіжних доручення, але все одно сплачувати слід на один рахунок.


3.Чи можуть не подавати звітність підприємства, які не провадять діяльність?

Відповідно п. 2.13 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 454, якщо юридичні особи не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт до органів доходів і зборів ними не подається.


4. Підприємство у жовтні при виплаті зарплати за другу половину місяця сплатило єдиний внесок на рахунки Пенсійного фонду. Їх будезараховано в рахунок сплати внеску за вересень чи потрібно писати заяву про «перекидання» цих сум?

Суми єдиного внеску, помилково сплачені на рахунки органів Пенсійного фонду, органами Державної казначейської служби України будуть переакредитовані на рахунки органів доходів і зборів.


5. Чи повинне підприємство у платіжному дорученні при отриманні коштів на зарплату у призначенні платежу окремо зазначати суму єдиного внеску, утриманого з працівників, та окремо — нарахованого на заробітну плату?

Ні, обов’язково їх розділяти в розрізі сум не потрібно. Але це краще робити для цілей аналітичного обліку. Крім того, банку буде зручніше контролювати сплату єдиного внеску. 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн