Главное о ЕСВ для физлиц-предпринимателей

Фахівці столичного управління Міндоходів нагадали основні нюанси, які необхідно знати фізособам-підприємцям для сплати ЕСВ. Так, податківці нагадують, що ФОП на загальній системі оподаткування (без найманих працівників) та самозайняті особи (фізособи, які здійснюють наукову, художню, викладацьку, медичну, літературну, юридичну, в тому числі адвокатську та нотаріальну діяльність) нараховують ЄСВ за ставкою 34,7% від доходу (прибутку), який отримано від підприємницької діяльності. При цьому розмір ЄСВ за місяць не може бути меншим від мінімального страхового внеску. Мінімальний розмір страхового внеску для підприємців із січня по листопад 2013 року становить 398,01 грн (1147 грн х 34,7%), а в грудні 2013 року — 422,65 грн (1218 грн х 34,7%).


Якщо дохід нульовий, то ЄСВ за цей місяць не нараховується.


Такі платники сплачують ЄСВ протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів у розмірі 25% від нарахованої річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми доходу, за якою розраховуються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб. Доплата за результатами річного звіту з ЄСВ сплачується ФОП до 10 лютого наступного року, самозайнятими особами — до 1 травня наступного року. В ці ж строки подається до органів доходів і зборів річний звіт з ЄСВ.


ФОП на єдиному податку, які працюють без найманих працівників, нараховують ЄСВ у розмірі 34,7% від мінімальної заробітної плати з розрахунку на місяць (із січня по листопад 2013 року — 398,01 грн, у грудні 2013 року — 422,65 грн) та сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Звіт з ЄСВ до органів доходів і зборів такими платниками подається до 10 лютого наступного року.


Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе ЕСВ, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу. Звіт зазначеними особами не подається.


Порядок нарахування і сплати ЄСВ затверджено наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 455, а Порядок формування та подання звіту з ЄСВ — наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 454. 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі