251 0

Как скорректировать налоговый кредит при использовании импортируемых товаров в освобожденных от налогообложения операциях?

Міндоходів у листі від 07.10.2013 р. № 12634/6/99-99-19-04-02-15 пояснило порядок коригування податкового кредиту в разі використання придбаних (імпортованих) товарів у звільнених від оподаткування операціях. 

Нагадаємо, що відповідно до п. 26 підрозд. 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі — ПКУ) тимчасово, на період виконання програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні (далі — ГФ), звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання на митній території України товарів (окрім підакцизних) та надання послуг, якщо такі товари/послуги оплачуються за рахунок грантів (субгрантів), наданих відповідно до програм ГФ.


Податківці зазначили, що звільнення від оподаткування, передбачене п. 26 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, може бути застосоване виключно до операцій із постачання тих товарів (послуг), які перераховані у складених постачальником податкових накладних, що були додані до заяви про видачу довідки-підтвердження. Таку довідку видає Держслужба соцзахворювань. У ній підтверджується, що товари та послуги дійсно оплачуються за рахунок грантів.


Якщо у видачі довідки-підтвердження Держслужба соцзахворювань надала обґрунтовану відмову, така відмова є підставою для донарахування сум ПДВ на вартість поставлених товарів (послуг), при постачанні яких було застосовано зазначену пільгу.


Також податківці зауважили, що у разі використання товарів/послуг, за якими суми ПДВ попередньо були включені до податкового кредиту, в операціях, які звільняються від оподаткування, платником податку в доповнення до податкової накладної, складеної при постачанні звільненого від оподаткування товару (послуги), виписується додаткова податкова накладна на суму донарахованого податку. Обидва примірники цієї податкової накладної залишаються в особи, що їх виписала, а в рядках «Індивідуальний податковий номер покупця» та «Номер свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ (покупця)» проставляється нуль.


Важливо, що у верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної необхідно зробити відповідну позначку «Х» та зазначити тип причини: «09 — Постачання для операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ». 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)