Кабмин определил перечень приоритетных отраслей экономики

ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє, що з метою стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки для створення нових робочих місць Кабмін визначив перелік пріоритетних галузей економіки. Підприємства, які реалізують інвестиційні проекти у визначених Кабміном пріоритетних галузях економіки, мають право на застосування пільгової ставки податку на прибуток та інших особливостей оподаткування, визначених Податковим кодексом України (далі — ПКУ). Такі підприємства тимчасово, з 01.01.2013 р. по 31.12.2022 р., прибуток, отриманий від реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки, оподатковують за ставкою:

— з 1 січня 2013 р. по 31 грудня 2017 р. включно — 0%;

— з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2022 р. включно — 8%;

— з 1 січня 2023 р. — 16%.


Відповідно до розпорядження Кабміну від 14.08.2013 № 843-р до пріоритетних галузей економіки належать:

1. Агропромисловий комплекс за напрямами — виробництво, зберігання харчових продуктів, у тому числі дитячого харчування, а також виробництво біопалива, з орієнтацією на імпортозаміщення.

2. Житлово-комунальний комплекс за напрямами:

— створення об’єктів поводження з відходами (побутовими, промисловими та відходами, які утворилися в результаті добування та перероблення корисних копалин і виробництва електричної та теплової енергії);

— будівництво, реконструкція і технічне переоснащення у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення.

3. Машинобудівний комплекс за напрямами — виробництво нових та імпортозаміщуючих видів комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, машин і устаткування, електричного устаткування, автотранспортних та інших транспортних засобів.

4. Транспортна інфраструктура за напрямами — будівництво, реконструкція і технічне переоснащення у сфері транспортної інфраструктури.

5. Курортно-рекреаційна сфера і туризм за напрямами — будівництво курортно-рекреаційних об’єктів та об’єктів туристичної інфраструктури.

6. Переробна промисловість за напрямом — імпортозаміщуюче металургійне виробництво.


Також податківці звернули увагу на те, що суб’єкти господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, починаючи з жовтня поточного року авансові внески не сплачують, а для визначення податкових зобов’язань у 2013 році мають подати до контролюючого органу податкові декларації за підсумками трьох кварталів та за 2013 рікПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі