Кабмин определил перечень приоритетных отраслей экономики

ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє, що з метою стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки для створення нових робочих місць Кабмін визначив перелік пріоритетних галузей економіки. Підприємства, які реалізують інвестиційні проекти у визначених Кабміном пріоритетних галузях економіки, мають право на застосування пільгової ставки податку на прибуток та інших особливостей оподаткування, визначених Податковим кодексом України (далі — ПКУ). Такі підприємства тимчасово, з 01.01.2013 р. по 31.12.2022 р., прибуток, отриманий від реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки, оподатковують за ставкою:

— з 1 січня 2013 р. по 31 грудня 2017 р. включно — 0%;

— з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2022 р. включно — 8%;

— з 1 січня 2023 р. — 16%.


Відповідно до розпорядження Кабміну від 14.08.2013 № 843-р до пріоритетних галузей економіки належать:

1. Агропромисловий комплекс за напрямами — виробництво, зберігання харчових продуктів, у тому числі дитячого харчування, а також виробництво біопалива, з орієнтацією на імпортозаміщення.

2. Житлово-комунальний комплекс за напрямами:

— створення об’єктів поводження з відходами (побутовими, промисловими та відходами, які утворилися в результаті добування та перероблення корисних копалин і виробництва електричної та теплової енергії);

— будівництво, реконструкція і технічне переоснащення у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення.

3. Машинобудівний комплекс за напрямами — виробництво нових та імпортозаміщуючих видів комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, машин і устаткування, електричного устаткування, автотранспортних та інших транспортних засобів.

4. Транспортна інфраструктура за напрямами — будівництво, реконструкція і технічне переоснащення у сфері транспортної інфраструктури.

5. Курортно-рекреаційна сфера і туризм за напрямами — будівництво курортно-рекреаційних об’єктів та об’єктів туристичної інфраструктури.

6. Переробна промисловість за напрямом — імпортозаміщуюче металургійне виробництво.


Також податківці звернули увагу на те, що суб’єкти господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, починаючи з жовтня поточного року авансові внески не сплачують, а для визначення податкових зобов’язань у 2013 році мають подати до контролюючого органу податкові декларації за підсумками трьох кварталів та за 2013 рік

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі