Нашi сайти:
905 0
Друкувати
Обране

Увеличение таможенной стоимости импортных товаров: когда необходимо откорректировать налоговый кредит?

ДПСУ в листі від 30.11.2011 р. № 7566/7/15-3417-26 розглянула питання щодо включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених митним органам у зв’язку зі збільшенням митної вартості імпортних товарів. Податківці зазначили, що платник ПДВ має право включити до складу податкового кредиту суму ПДВ лише за тими ВМД, які оформлені відповідно до вимог законодавства і підтверджують сплату податку.


Що ж до періоду, в якому платник податку має право відобразити суму ПДВ, сплачену митним органам у зв’язку зі збільшенням митної вартості імпортних товарів, у складі податкового періоду, податківці зазначили, що оформлення аркуша коригування до ВМД здійснюється митним органом протягом 5 робочих днів з дня надходження інформації про доплату коштів до Держбюджету.


Тому в разі, коли податковий (звітний) період, у якому платник податку здійснив таку доплату, передує податковому (звітному) періоду, в якому оформлено аркуш коригування до ВМД, платник податку має право включити суму ПДВ, сплачену до митних органів, до податкового кредиту в тому звітному періоді, в якому оформлено аркуш коригування до ВМД.


Також податківці рекомендують звернути увагу на вимоги ч. 3 п. 188.1 Податкового кодексу України щодо визначення бази оподаткування при здійсненні операцій із постачання товарів, увезених на митну територію України.


З усього вищезазначеного податківці роблять такий висновок: у разі збільшення митної вартості імпортованих товарів необхідно провести перерахунок не лише податкового кредиту, а й податкових зобов’язань за операціями з постачання на митній території України таких імпортованих товарів незалежно від того, що такі операції, можливо, вже відбулися в минулих періодах. 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі