Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
658 0
Друкувати
Обране

Вскоре будут действовать новые правила заполнения платежных документов на уплату налогов

ГУ Міндоходів у Львівській області повідомляє, що Міністерство доходів і зборів наказом від 22.10.2013 р. № 609 затвердило новий Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. Новий Порядок доповнено позиціями щодо сплати ЄСВ і митних платежів.


Увага! Найважливішою новацією у процедурі заповнення платіжних документів на переказ коштів у разі сплати бюджетних платежів є зміна алгоритму заповнення поля «Призначення платежу» у полі № 3. Раніше у ньому зазначалися реквізити лише в разі сплати зобов’язань за третіх осіб. Відтепер у полі № 3 зазначається один із власних реквізитів платника податку, який здійснює перерахування платежів:

— код ЄДРПОУ платника податку (повинен мати 8 цифр, якщо цифр менше 8, то ліворуч доповнюється нулями до 8 цифр). У разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата;

— реєстраційний номер облікової картки платника податків — фізособи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови платника податків від отримання реєстраційного номера);

— реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів (завжди має 9 цифр).


У разі самостійної сплати платником податку нарахованих бюджетних платежів або за актами перевірок поля № 5, № 6, № 7 не заповнюються.


Якщо здійснюється перерахування платежів за висновками органу Міндоходів (перекидання з одного платежу на інший; повернення надміру сплачених до бюджету платежів; перерахування з бюджету відшкодування ПДВ та інше), то в полі № 5 заповнюється дата висновку органу Міндоходів, а в полі № 6 — номер висновку.


Якщо здійснюється погашення податкових векселів грошовими коштами, то в полі № 7 зазначається номер податкового векселя.


Список кодів видів сплати також зазнав змін. Хоча найбільш використовувані коди не змінилися, до списку додано нові коди:

— (128 та 160–161), що застосовуються при сплаті грошових зобов’язань, визначених за результатами перевірок;

— (350–359) за митними платежами;

— (054–057) погашення сум податкового боргу;

— (017–019,139) надходження коштів від платників податків, щодо яких порушено справу про банкрутство.


Зверніть увагу, що при заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.


Новий Порядок набере чинності з дня його офіційного опублікування.  

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд