Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.11.13
891 0
Друкувати
Обране

Нюансы налогообложения компенсаций расходов, полученных виноргадарами и хмелеводами

Міндоходів в листі від 23.08.2013 р. № 10882/6/99-99-19-04-02-15 розглянуло питання щодо коштів, отриманих суб'єктами господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством, для компенсації здійснених у поточному році витрат, та права на податковий кредит. Податківці пояснили, що такі суб'єкти господарювання до бази оподаткування ПДВ не включають суму коштів, отриману з бюджету для покриття власних витрат, оскільки такі кошти не є компенсацією поставлених платником товарів/послуг.


Разом з тим, якщо бюджетні кошти надходять до платника податків на виконання певних програм (програма благоустрою міста чи інших подібних програм), то для цілей оподаткування ПДВ такі кошти слід вважати оплатою (компенсацією) виконаних ним робіт в межах таких програм. Таким чином, на думку податківців, таких коштів включається до бази оподаткування вартості виконаних платником податку робіт/послуг.


Що стосується права на податковий кредит в частині податку, сплаченого постачальниками за товари (роботи, послуги), витрати за якими підлягають компенсації з бюджету, то податківці повідомили таке.


Згідно з п. 198.3 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.


На думку податківців, враховуючи, що товари/послуги, основні фонди придбаваються безпосередньо платником податку за рахунок бюджетних коштів, суми ПДВ, сплачені при їх придбанні, можуть бути включені до складу податкового кредиту при дотриманні інших вимог щодо формування податкового кредиту, встановлених нормами ПКУ.


Зверніть увагу! Так як даний лист датований від 23.08.2013 р., то в ньому не враховані зміни, внесені в ПКУ щодо трансфертного ціноутворення. Нагадаємо, такі зміни внесені Законом України від 04.07.2013 г. № 408-VII, та діють з 01.09.2013 р.


Так, згідно діючій редакції п. 198.3 ПКУ, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, а лише у разі здійснення контрольованих операцій — не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн