Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
719 0
Друкувати
Обране

Нюансы налогообложения компенсаций расходов, полученных виноргадарами и хмелеводами

Міндоходів в листі від 23.08.2013 р. № 10882/6/99-99-19-04-02-15 розглянуло питання щодо коштів, отриманих суб'єктами господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством, для компенсації здійснених у поточному році витрат, та права на податковий кредит. 



Податківці пояснили, що такі суб'єкти господарювання до бази оподаткування ПДВ не включають суму коштів, отриману з бюджету для покриття власних витрат, оскільки такі кошти не є компенсацією поставлених платником товарів/послуг.


Разом з тим, якщо бюджетні кошти надходять до платника податків на виконання певних програм (програма благоустрою міста чи інших подібних програм), то для цілей оподаткування ПДВ такі кошти слід вважати оплатою (компенсацією) виконаних ним робіт в межах таких програм. Таким чином, на думку податківців, таких коштів включається до бази оподаткування вартості виконаних платником податку робіт/послуг.


Що стосується права на податковий кредит в частині податку, сплаченого постачальниками за товари (роботи, послуги), витрати за якими підлягають компенсації з бюджету, то податківці повідомили таке.


Згідно з п. 198.3 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.


На думку податківців, враховуючи, що товари/послуги, основні фонди придбаваються безпосередньо платником податку за рахунок бюджетних коштів, суми ПДВ, сплачені при їх придбанні, можуть бути включені до складу податкового кредиту при дотриманні інших вимог щодо формування податкового кредиту, встановлених нормами ПКУ.


Зверніть увагу! Так як даний лист датований від 23.08.2013 р., то в ньому не враховані зміни, внесені в ПКУ щодо трансфертного ціноутворення. Нагадаємо, такі зміни внесені Законом України від 04.07.2013 г. № 408-VII, та діють з 01.09.2013 р.


Так, згідно діючій редакції п. 198.3 ПКУ, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, а лише у разі здійснення контрольованих операцій — не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд