Правильно заполняйте поле «Назначение платежа» платежного документа

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області нагадує, що новий Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затверджений наказом Міндоходів від 22.10.2013 р. № 609, доповнено позиціями щодо сплати ЄСВ і митних платежів. Найважливішою новацією у процедурі заповнення платіжних документів на переказ коштів у разі сплати бюджетних платежів є зміна алгоритму заповнення поля «Призначення платежу» у полі № 3. Раніше у ньому зазначалися реквізити лише в разі сплати зобов’язань за третіх осіб. Відтепер у полі № 3 вказується один із власних реквізитів платника податку, який здійснює перерахування платежів:

— код ЄДРПОУ платника податку (повинен мати 8 цифр, якщо цифр менше 8, то зліва він доповнюється нулями до 8 цифр). У разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата;

— реєстраційний номер облікової картки платника податків — фізособи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови платника податків від отримання реєстраційного номера);

— реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів (завжди має 9 цифр).


У разі самостійної сплати платником податку нарахованих бюджетних платежів або за актами перевірок поля № 5, № 6, № 7 не заповнюються.


Якщо здійснюється перерахування платежів за висновками органу Міндоходів (перекидання з одного платежу на інший; повернення надміру сплачених до бюджету платежів; перерахування з бюджету відшкодування ПДВ та інше), то в полі № 5 заповнюється дата висновку органу Міндоходів та в полі № 6 — номер висновку.


Якщо здійснюється погашення податкових векселів грошовими коштами, то в полі № 7 зазначається номер податкового векселя.


Список кодів видів сплати також зазнав змін. Хоча найбільш використовувані коди не змінилися, до списку додано нові коди:

(128 та 160–161), що застосовуються при сплаті грошових зобов’язань, визначених за результатами перевірок;

(350–359) за митними платежами;

(054–057) погашення сум податкового боргу;

(017–019, 139) надходження коштів від платників податків, щодо яких порушено справу про банкрутство.


Важливо! При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками. Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі